کمپ پانلی

کمپ پانلی

کمپ پیش ساخته پانلی یکی دیگر از محصولات قابل ارائه شرکت کانکس و خانه های پیش ساخته کانکس کاراد سازه می باشد. طراحی کمپ پیش ساخته، نقشی بسیار اساسی را در بهینه سازی مراحل ساخت، همچنین بهبود استحکام و عمر آن ایفا می کند. طراحی کمپ های پیش ساخته باید مطابق با اصول مهندسی بوده و به ویژه می بایست بتواند مقاومت خود را در برابر انواع نیروهای وارده تضمین نماید؛ به ویژه اینکه کمپ پیش ساخته به صورت دو طبقه یا چند طبقه باشد. کمپ پیش ساخته پانلی،  به اتاقک های از پیش تولید شده گفته می شود که برای استفاده و  سکنی گزینی مناسب با نوع مکان ، کاربرد ، شرایط آب و هوایی و .. مورد استفاده ی عموم افراد قرار می گیرد. دیواره های کمپ پیش ساخته پانلی از جنس پانل می باشد و چیزی که آن را  از دیگر کانکس ها متمایز می کند روش ساخت دیواره های سازه است.

طراحی و ساخت کمپ پیش ساخته

طراحی کمپ پیش ساخته پانلی، نقشی بسیار اساسی را در بهینه سازی مراحل ساخت، همچنین بهبود استحکام و عمر آن ایفا می کند. طراحی کمپ های پیش ساخته باید مطابق با اصول مهندسی بوده و به ویژه می بایست بتواند مقاومت خود را در برابر انواع نیروهای وارده تضمین نماید؛ به ویژه اینکه کمپ پیش ساخته به صورت دو طبقه یا چند طبقه باشد.

از این رو می‌توان اذعان داشت که عواملی مانند: تعداد طبقات، تعداد و چیدمان بخش‌ها و واحدهای کمپ، تعداد و چیدمان بخش‌ها و واحدهای همسان و غیرهمسان، ارتباط و دسترسی بخش‌ها یا واحدهای مختلف به یکدیگر، ارتباط طبقات با یکدیگر، تجهیزات و امکانات کمپ و … در طراحی کلی و همچنین برنامه ریزی مراحل ساخت یک کمپ پیش ساخته مؤثر می‌باشند.

با این وجود عوامل دیگری نظیر: نوع کاربری کمپ، جنس کمپ پیش ساخته و … نیز در طراحی و ساخت کمپ های پیش ساخته می توانند مؤثر واقع شوند.

کاربرد کمپ پیش ساخته پانلی

بیشترین کاربرد کمپ پیش ساخته پانلی شرکت کانکس و خانه های پیش ساخته کانکس کاراد سازه استفاده از آن در مناطق عاری از امکانات ساخت وساز و مناطق دور افتاده و صعب العبور است. دیواره های کمپ پیش ساخته دارای اندازه ها و ابعاد وجنس های مختلفی ساخته می شود و از لحاظ عایق نیز به دو نوع مدل عایق پلی استایرن و عایق پلی اورتان استفاده می شود .

طراحی و ساخت کمپ پیش ساخته پانلی به این طریق است که ابتدا بایستی نقشه و مدل کمپ پیش ساخته طراحی و سپس پی سازه  بعد از تعیین شدن ستون ها ساخته می شود و بعد تیرریزی ها و پنجره و درب و پانل ها نصب می شود و بعد از آن اقدام به نصب تاسیسات برق و آب می کنند.

امروزه ورق‌های ساندویچ پانل به لطف مزایای ویژه آنها که عایق بودن در برابر حرارت و صوت می‌باشد، گزینه بسیار مناسبی برای ساخت انواع ساختمان های پیش ساخته می‌باشند که در این میان کمپ های پیش ساخته نیز از این قائده مستثنی نیستند؛ در واقع کمپ های پیش ساخته‌ای که با ساندویچ پانل ساخته می‌شوند، به کمپ پیش ساخته موسوم می‌باشند.

هنگامی که صحبت از کمپ پیش ساخته پانلی می‌کنیم، بدین معنی است که جنس سقف و دیواره‌های واحدهای پیش ساخته کمپ (کانکس ها) و همچنین بخش‌های آن، و در صورت لزوم جنس سایه بان کمپ، از ساندویچ پانل می‌باشد.

این نکته نیز قابل توجه است که عایق سازی کمپ پیش ساخته در برابر اتلاف انرژی و به ویژه در برابر حرارت و صوت، تضمین مقاوم بودن ساختمان پیش ساخته در برابر انواع حلال‌ها و خورندگی و …، افزایش عمر مفید کمپ، قابل شستشو بودن و … از مزایایی است که به یمن وجود ورق‌های ساندویچ پانل برای ساخت انواع کمپ‌ های پیش ساخته حاصل خواهد شد.

قیمت کمپ پانلی

تمام هزینه های بستر سازی، حفر چاه و اجرای سازه قیمت کمپ پیش ساخته پانلی را تعیین می کند. که با توجه به نوع پانل، زمان و محل اجرا، مشخصات فنی و نوع آهن آلاتی که مهندس برای آن در نظر گرفته است متغییر است. میتوان گفت قیمت یک نواختی بر اساس متر مربع برای این سازه ها به طور دقیق و بدون در نظر گرفتن شرایط فوق نمی توان تعیین کرد. به همین دلیل می بایست بعد از برسی های اولیه سازه هزینه آن نیز به دست بیاید. در این مورد مشاوران کانکس کاراد سازه راهنمایی و مشاوره های تخصصی به شما ارائه می دهند.

کمپ پیش ساخته پانلی امروزه کاربرد فراوانی دارد. قیمت پیش ساخته پانلی به اندازه و نوع مواد مورد استفاده در ساخت آن بستگی دارد. قیمت کمپ پیش ساخته به نوع نیاز و سفارش مشتری و محل نصب بستگی دارد. ممکن است مکان صعب العبور باشد و یا شرایط جغرافیایی به گونه ای باشد که کار نصب را دشوار کند. به همین علت برای ساخت کمپ پیش ساخته پانلی ابتدا باید بنا به نیاز مشتری اقدام به طراحی و ساخت کمپ پیش ساخته کرد.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved