کانکس کمپ

کانکس کمپ

کانکس کمپ یکی دیگر از محصولات کانکس کاراد سازه که توجه شرکت های پیمانکار نفتی و پتروشیمی و ساختمانی را به خود جلب کرده است. کمپ های پانلی پیش ساخته از مزایایی بسیاری برخوردار هستند. یکی از مزیت های کمپ های پیش ساخته پانلی، عدم محدودیت در متراژ و اجرای این نوع سازه است که با استقبال زیادی را روبرو شده است.

از طرفی دیگر جهت تجهیز یک پروژه، مخصوصاً پروژه شرکت های نفتی و گازی که در شرایط آب و هوای گرم و شرجی بیشتر انجام میپذیرد، توجهی اقتصادی برای خرید تعداد زیاد کانکس نیست و از طرفی کانکس ها، جای زیادی را میگیرند از این رو این سبک مورد استقبال پیمانکاران قرار گرفته است. ما مجری بزرگترین کمپ های پانلی هستیم با هزاران پروژه موفق!

مزیت کانکس کمپ پانلی چیست؟

پلان کانکس کمپ پانلی پیش ساخته بر اساس نیاز بهره بردار تعریف شده است و چون محدودیت در متراژ معنایی ندارد، میتوان هر چند تعداد اتاق و سالنهای کنفرانس، اتاقهای مهندسین، اتاق استراحت، حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه در آن ایجاد نمود.

این کانکس ها از سرعت نصب خیلی بالایی برخوردار میباشند. برای مثال اگر یک ساختمان سنتی 100 متر مربع مساحت داشته باشد و زمان ساخت آن برابر با 108 روز باشد، این زمان به 28 روز کاهش می یابد و نحوه اجرا کردن این پروژه به این شکل است که نقشه کشی و طراحی میشود و سپس بعد از مشخص شدن ستون ها اقدام به ساخت پی سازه میکنیم.

ابعاد کانکس کمپ پانلی چیست؟

کانکس های کمپ پانلی در متراژ متفاوت قابل اجرا میباشند. موادی که در این نوع سازه ها اجرا میگردد از ساندویچ پانل با ضخامتهای متغیر جهت انواع اقلیم میباشد. زیرا ساندویچ پانل به علت عایق بودن در انواع سرد خانه ها، درمانگاه ها، ویلا ها، کیوسک های نگهبانی و…. به کار میرود.

نحوه اجرای کانکس کمپ پانلی چگونه است؟

نوع اجرا در کمپ های پیش ساخته پانلی به چند صورت است. یا به صورت چند تیکه (مدولار) چند تیکه در ابعاد مشخص در کارگاه ساخته و در محل مورد نظر به هم متصل و دوخته میشوند و یک سازه در ابعاد مشخص را تشکیل میدهند یا در محل مورد نظر اجرا و نصب میگردند. با توجه به استانداردهای بارگذاری و تحلیل المان محدود استراکچر کمپ ها باید بر طبق اصول مهندسی طراحی و تحلیل شود.

مهمترین پارامتر در طرحی این سازه ها حفظ و بقای آنها در شرایط محیطی و جوی میباشد. به همین منظور باید تمامی بارهای وارد بر سازه (بار زنده) و (بار مرده) به طور کمی شناسایی شود. فنداسیون تعریف شده برای کانکس کمپ پانلی بر اساس برآورد بر سازه تعریف میگردد که توسط مهندس محاسب انجام میپذیرد ولی اکثر مواقع از به صورت فونداسیون منرف در ابعاد 60×60 صورت اجرا میگردد.

مشخصات فنی کانکس کمپ پانلی چیست؟

 • طراحی سازه کانکس کمپ پیش ساخته پانلی مطابق با آئین نامه های مقررات ملی ساختمان (مبحث 6 بارگذاری و 10 طراحی سازه) و زلزله 2800 و اجرای اسکلت های فلزی ستون ها و تیرها از پروفیل در مقاطع (40×40)، (80×40)، (70×70) و (80×80) استاندارد و استراکچر فلزی قاب دیواره ها.
 • سقف از ورق های آهنی خم شده به ضخامت 2 میلیمتر با اجرای ضد زنگ کامل و آماده شده با اتصالات پیچ و مهره ای.
 • پوشش های دیواره ها از نوع ساندویچ پانل های دو رو ورق گالوانیزه گام دار رنگی به ضخامت 5/0 میلیمتر و عایق تزریقی پلی اورتان به ضخامت 4 سانتیمتر.
 • پوشش سقف از نوع ساندویچ پانل های دو رو ورق گالوانیزه رنگی به ضخامت 5/0 میلیمتر و عایق تزریقی پلی اورتان به ضخامت 6 و 4 سانتیمتر پوشش های داخلی دیواره ها و سقف کاذب از نوع دیوار پوش های P.V.C روکش دار طرح چوب به ضخامت 1 سانتیمتر.
 • درب ورودی و پنجره اتاق ها از نوع U.P.V.C با شیشه دوجداره و توری آلومینیومی جهت پنجره ها همراه با پرده لوردراپه و حفاظ فلزی و درب های داخلی اتاقها از نوع H.D.F با دستگیره و یراق آلات مناسب.
 • نصب فلاشینگ و آبروها و خط الرأس از ورق های گالوانیزه رنگی به ضخامت 5/0 میلیمتر همراه با اجرا عایق بندی و درزبندی با چسب های ماستیک و تزریق فوم پلی اورتان.
 • تأسیسات برقی با سیم کشی های روکار در داکت های پلاستیکی کلید و پریزهای برق و تلفن و روشنایی از نوع مهتابی 40 ×2 و چراغ های سقفی و تونلی، همراه با کلید های مینیاتوری و جعبه تقسیم.
 • آبدارخانه با کابینت های فلزی بالا و پایین با درب های M.D.F همراه با سینک و آبچکان و شیرآلات اهرمی درجه یک، لوله کشی های پلی اتیلن سرد و گرم، هواکش 20×20 برقی و دریچه آلومینیومی30×30 .
 • سرویس بهداشتی دستشویی و توالت ایرانی و روشویی و زیر دوشی چینی با شیرآلات اهرمی درجه یک. لوله کشی های پلی اتیلن سرد و گرم، هواکش 20×20برقی و دریچه آلومینیومی 30×30.
 • فنداسیون منفرد در ابعاد 60×60 سانتیمتر با صفحه ستون های 30×30 و انکربولت همراه با کرسی چینی ازنوع بلوک های سیمانی و خاکریزی. کمپکت و رکلاژ کف. (حتی الامکان به عهده خریدار محترم میباشد).
 • کف سازی از نوع سرامیک درجه یک 40×40 با ملات ماسه و سیمان و بندکشی (حتی الامکان بعهده خریدار محترم میباشد).

مونتاژ و دمونتاژ کانکس کمپ پیش ساخته پانلی چونه است؟

نکته حائز اهمت این است که میتوان کمپ پیش ساخته پانلی را مونتاژ و دمونتاژ کرد. به عبارت ساده کانکس کمپ پانلی ساخته شده را باز کرد و بجایی دیگر منتقل کرد. در هنگام باز و بسته کردن کمپ پیش ساخته پانلی، دورریز مواد و مصالح 10% میباشد. از طرفی دارای توجیه اقتصادی در هنگام بارگیری و حمل آن است و تنها یک دستمزد باز و نصب مجدد به آن تعلق میگیرد که در مقایسه با تجهیز کارگاه کانکس بسیار مقرون به صرفه است.

کمپ پانلی پیچ و مهره ای چیست؟

کمپ پانلی را میتوان به صورت پیچ و مهره ای اجرا نمود که خود از جزئیات نصب منحصر بفردی برخوردار است. ولی قابلیت این موضوع را دارند که به سادگی بدون هیچ پرتی از محلی به محل دیگر انتقال داده شوند. در کل کمپ پانلی جهت تجهیز کارگاه ها در مقایسه با سازه های سنتی از مزیت های برخوردار میباشد. زیرا که خریدار سریع تر در قبال سرمایه و زمانی صرف میکند به بهره برداری و نتیجه میرسد.

از طرفی درگیر عملیات بنایی و تأسیسات مکانیکی و الکتریکال نمیشود و در مدت زمان بسیار کم تمامی موارد را بدون هیچ درگیری از کانکس کاراد سازه تحویل میگیرد. در اصطلاح (کلید تحول و چراغ روشن) و از طرفی دیگر کانکس کمپ پانلی فضایی کمتری را در مقایسه با تجهیز با کانکس و اتاقک های سنتی با عملیات بنایی را اشغال میکند و جبهه کاری پیمانکار از نظم و تمیزی با فضای کارگاهی طبق استاندارد های HSC برخوردار خواهد بود.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved