کانکس حمام

کانکس حمام

کانکس حمام محصولی دیگری که در کانکس و خانه های پیش ساخته کانکس کاراد سازه ساخته می شود که جهت استفاده شخصی یا سازمان ها یا پروژه ها های نفتی یا ساختمانی یا جهت مناطق محروم یا زلزله زده بیشتر ارائه می گردد.

انواع کانکس حمام

کانکس حمام اصولاً با انواع متفاوتی ساخته و نوع متریال و مواد تشکیل دهنده کانکس حمام می تواند با یکدیگر فرق داشته باشد به طور مثال کانکسی که جهت مناطق گرم و سرد اصولا ساخته می شود از جنس ساندویچ پانل است ولی در شرایط اقلیمی معمولی همانند تهران از جنس ورق گالوانیزه نیز کفایت می کند. حال جهت انواع کانکس و نوع متریال آن ما آنها را دسته بندی کرده ایم که به سمع و بصرتان میرسانیم.

طراحی کانکس حمام

کانکس تک چشمه همانطور که از نامش پیداست دارای یک کابین پیش ساخته است که جهت استفاده یک فرد قرار می گیرد یعنی یک سازه کوچک برای استفاده یک نفره. کانکس حمام تک چشمه به دو حالت راهرو دار و بدون راهرو اجرا می گردد که اگر حمام پیش ساخته دارای راهرو باشد ابعاد و متراژ آن بزرگتر شده و فضای رختکن در قسمت راهرو قرار می گیرد. می توان در قسمت راهرو یک روشویی با آینه نیز تعبیه نمود. حمام پیش ساخته دارای شیرآلات استاندارد ایرانی درجه یک، یک دوش حمام تلفنی، آینه، فن تهویه هوا با مارک دمنده یا پارس خزر می باشد.

کف کانکس حمام از جنس فایبرگلاس یکپارچه با مش بندی پروفیل های 20×20 بهمراه ملات ماسه و سیمان با اجرای سرامیک درجه یک استاندارد ایرانی بوده و در نوع بدون راهروی آن معمولا آبگرمکن و یا تاسیسات گرمایی در خارج از سازه و در محل دیگری نصب و فقط آب گرم به داخل سازه هدایت می شود.

اما در نوع حمام پیش ساخته راهرو دار آن به شرط رعایت کردن اصول ایمنی می توان آبگرمکن را درون سازه نیز نصب نمود. تمامی لوله کشی ها بصورت روکار از جنس PVC به همراه برق کشی و سیستم روشنایی همراه با فیوز مینیاتوری و نیازی به انجام مراحل فوق برای سازه خریداری شده نمی باشد و فقط می بایست ورودی های آب را به آن وصل و خروجی آن را به سیستم فاضلاب شهری یا چاه فاضلاب متصل نمود.

ابعاد کانکس حمام تک چشمه

ابعاد حمام پیش ساخته تک چشمه 1.10×1.10 و کانکس حمام راهرودار 1.40×2.20 می باشد.

مزایای کانکس حمام

مزیت استفاده از کانکس حمام این است که نیاز به اجرای عملیات بنایی، ایزولاسیون و این گونه کارها ندارد و از همه مهمتر این که در کارگاه های ساختمانی که نیاز به جابجایی مداوم کارگاه است و تجهیزات و محل اسکان پرسنل مدام در حال تغیر است بهترین گزینه استفاده از حمام پیش ساخته می باشد که در چنین مواردی بتوان آن را همراه با تغییر مکان کارگاه جابجا نمود.

یکی دیگر از موارد پرکاربرد آن نیز استفاده در مکان هایی می باشد که مجاز به انجام عملیات ساختمانی و بنایی برای ساخت حمام وجود ندارد. مثل شرکت های تولید دارو های پزشکی یا بسته بندی مواد غذایی و این گونه فعالیت ها که گرد و غبار حاصل از عملیات بنایی باعث می شود فعالیت این گونه سازمان ها متوقف شود و از نظر مالی مقرون بصرفه نیست که برای ساخت یک حمام تولید کارخانه متوقف شود. در چنین شرایطی نیز کانکس حمام بهترین راهکار برای این مشکل می باشد.

حمام پیش ساخته چند چشمه

کانکس حمام چند چشمه از متصل نمودن چند کابین حمام به یک دیگر متشکل می شود و به دو صورت راهرو دار و بدون راهرو ساخته می شود. حمام چند چند چشمه در ابعاد بزرگتری نیز ساخته می شود. در کانکس بدون راهرو درب حمام مستقیما به بیرون باز می شود و در واقع حمام و رختکن یکی است و کابین ها کانکس حمام به هم چسبیده است اما حمام پیش ساخته چند چشمه راهرو دار معمولا فضایی به اندازه یک چشمه را برای نصب آبگرمکن و قرار دادن وسایل و تجهیزات نظافتی در نظر می گیرند که به آن طی شور خانه نیز گفته می شود . در نوع راهرو دار می توان فضای تفکیک شده ای برای رختکن و کمد لباس کارکنان نیز در نظر گرفت. از نظر تعداد کانکس حمام چند چشمه را میتوان تا 12 چشمه تولید نمود و از این بیشتر باید دو سازه برای این منظور در نظر گرفت.

کاربری حمام پیش ساخته چند چشمه

کاربری کانکس حمام چند چشمه در پروژه های ساختمانی و پروژه های نفتی مناطق محروم، محوطه شرکت ها برای استفاده پرسنل و یا باشگاه های ورزشی برای استفاده اعضا و دوش گرفتن آنها بعد از انجام تمرینات ورزشی می باشد.

در آخر نیز میتوان به این نکته اشاره کرد که حمام پیش ساخته چند چشمه برای کارگاه های ساختمانی در مناطق خارج از شهر که دسترسی به آب لوله کشی ندارد می تواند به تانکر ذخیره آن مجهز و تجهیزاتی مانند آبگرمکن خورشیدی، باطری های برقی خورشیدی و چنین تجهیزاتی مجهز نمود تا پرسنل و کارگران بتوانند در چنین محیط هایی نیز از حمام برای نظافت خود استفاده کنند.

زیرا عملیات های عمرانی و ساختمانی و همچنین تولید محصولات شیمیایی نیازمند این است که نفر حتما بعد از ساعت اتمام کار برای از بین بردن آلودگی از حمام استفاده نماید تا دچار بیماری های پوستی و عروقی نگردد.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved