کانکس برجک نگهبانی

کانکس برجک نگهبانی

کانکس برجک نگهبانی یکی دیگر از محصولات شرکت کانکس کاراد سازه است که اصولاً برای دیده بانی و نگهبانی در ارتفاعات بوده و برای سازمان های نظامی، پادگان ها و مرزبانی بیشترین کاربری را دارا میباشد که ما بیشتر به ویژگی ها و نشخصات این نوع کانکس نگهبانی میپردازیم.

مشخصات فنی 

در خصوص کانکس برجک نگهبانی و اجرا آن نیاز به محاسبات میباشد و نیروهای وارد بر سازه و مقاومت آن زیر مهندسین سازه می بایستی محاسبه گردد که اصولاً با پایه های لوله گرد یا پرو فیلهای آهنی میباشد. که بر اساس محاسبات انجام شده در قسمت های از پایه ها باد بند اجرا میگردد.

این پایه ها بصورت یک سازه فلزی به یکدیگر توسط جوش یا پیچ و مهره متصل میگردند و سپس کانکس برجک نگهبانی روی آن قرار میگیرد. صفحه ستونها نیز درون فونداسیون بتنی که بنا به نقشه محاسبات ممکن است فونداسیون از نوع نواری یا پی گسترده باشد جای گزاری شده است. عمق و ابعاد فونداسیون بنا به محاسبات و با در نظر گرفتن نکاتی نظیر جنس خاک زمین، سرعت باد و جهت وزش آن، ارتفاع، وزن و ابعاد سازه مشخص میگردد.

ویژگی های کانکس برجک نگهبانی

کانکس برجک نگهبانی از ویژگی های خاصی برخوردار است که یک از مهمترین آنها دید 360 درجه میباشد که فردی در درون آن قرار میگیرد بتواند به هر چهار طرف دید داشته و محیط اطراف را تحت نظر قرار دهد. از این رو می بایست برجک نگهبانی در هر چهار طرف خود البته اگر به شکل مربع مستطیل باشد. پنجره های سرتاسری داشته تا امکان دید کامل به اطراف را ممکن سازد.

همانظور که از نام این محصول پیداست این کانکس می بایست بر روی ارتفاع و بالاتر از سطح زمین نصب گردد. البته این موضوع کبسته به نوع کاربری و محیط متفاوت است، به طور مثال در مناطقی که سطح زمین کاملاً مسطح و یا مانند دشت میباشد برای ایجاد دید مناسب نیاز به ارتفاع کمتری داریم نسبت به مناطق کوهستانی و جایی که در مجاورت کانکس برجک نگهبانی ساختمانهای بلند مرتبه ای قرار دارد.

هرچه این ارتفاع بیشتر باشد محدوده دید ناظر بیشتر و نظارت آن بر محیط افزایش می یابد و بلعکس هرچه ارتفاع کانکس نگهبانی کمتر باشد شعاع دید کاهش یافته و محدوده کمتری تحت مراقبت قرار میگیرد و برای اماکنی که کاربری نظامی دارد و نیاز به دقت بیشتری در امر نگهبانی وجود دارد می بایست یک راهروی فلزی با عرض یک متر در اطراف برجک نگهبانی وجود داشته تا شخص نگهبان بتواند در اطراف سازه حرکت و تمام قسمت ها را تحت نظر بگیرد. بهتر است کف راهرو با پروفیلهای آهنی و با فاصله متناسب باشد که بتوان از بالا پائین برجک را نیز تحت نظر داشت.

نقشه ساخت کانکس برجک نگهبانی

نقشه کانکس برجک نگهبانی توسط مهندسین معمار محاسب و مهندسین سازه ترسیم میشود که نشان دهنده مراحل و روش های ساخت سازه میباشد. این نقشه ها در موارد مختلف و با توجه به شرایط منطقه متفاوت بوده که می بایست برای هر سازه بطور مجزا و اختصاصی ترسیم شود تا تضمین کننده استحکام برجک نگهبانی باشد.

فضای داخل کانکس برجک

با توجه به نوع کاربری کانکس برجک نگهبانی در ابعاد و اندازه خاصی ساخته میشود و امکانات درون برجک نگهبانی بسیار خاص میباشد. به طور مثال امکانات از قبیل  آبدارخانه، صندلی و این گونه امکانات رفاهی داخل آن نمیتوان کارکرد. زیرا فرد نگهبان در کانکس برجک می بایست که بهوش تا تمام حواسش به اطراف و هرگونه مورد مشکوکی را گزارش دهد پس خوردن و آشامیدن در زمان نگهبانی برای او ممنوع بوده زیرا به صورت نوبتی پست ها تعویض و زمان کافی برای استراحت را در زمانی بین تایم نگهبانی خواهد داشت.

اما در جایی که نگهبان وظیفه ای به این حساسی نداشته و فقط باید تا صبح در حیاط یک کارگاه و کارخانه از درون کانکس برجک نگهبانی محوطه را ببیند و بیدار باشد و امکان تعویض های ساعتی وجود ندارد و فرد می بایست تمام مدت شب را نگهبانی دهد میتوان درون کانکس یک آبدارخانه و میز با صندلی و همینطور مانیتورهایی که به دوربین ها متصل است را قرار داد. و ابعاد کانکس را بزرگتر نیز در نظر گرفت.نصب یک پروژکتور جهت ایجاد دید مناسب تر روی راهروی برجک طوری که بتوان به اطراف نور را چرخاند کمک بسیار زیادی جهت دقت نگهبان در شب خواهد کرد. و نکته آخر نیز بهتر است امکانات ارتباطی مانند تلفن، بی سیم و کلید آژیر خطر نیز در برجک موجود باشد.

برجک نگهبانی دو سقفه

این نوع برجک ها برای آفتاب شدی در تابستان و برف در فصل زمستان میباشد. دلیل استفاده از این کانکس های دو سقفه این است که گرمای افتاب و سرمای برف مستقیم به سقف اول برخورد نکند. همچنین این سقف راهرویی که دور تا دور برجک قرار گرفته هم در بر میگیرد و از بارش برف و باران با داخل راهرو جلوگیری میکند. به دلیل نداشتن عایق حرارتی استفاده از برجک دو سقفه انتخاب بسیار مناسبی می باشد.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved