کانکس LSF

کانکس ال اس اف LSF

کانکس LSF با قاب های فولادی سرد نورد شده (ال اس اف) جهت استقـرار در کـلیـه فـضـاهای دورن شهری و بـرون شهـری با کاربری های گوناگون یکی دیگر از محصولات پر فروش شرکت کانکس کاراد سازه است. شاسی و اسکلت کانکس ال اس اف قابهای فولادی سبک LSF با کیفیت ساخت کارخانه ای و اتصالات ساده، مطمئن، مستحکم و سریع از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشند. کانکسLSF به صورت پانل تولید شده و اجزای هر پانل عبارتند از Stud اعضای قائم باربر، Track اعضای همبند قاب ،Joist اعضای خمش سقف Flat Strap اعضای باربر جانبی و همچنین اتصالات این سیستم به صورت پیچهای خودکار و جوش CO2 در شرایط کارخانه ای میباشد.

طراحی مهندسی و بروز در کانکس LSF 

کانکسLSF به صورت سه بعدی و با دقت بالا به همراه تمام جزئیات مدل شود. این کار توسط نرم افزار اختصاصی FRAME BUILDER شرکت genesis به عنوان یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای طراحی کانـس های LSF در دنیا دارای مشخصه های بارز طراحی حرفه ای به همراه ارائه جزئیات اجرایی در کلیه کانکس ها میباشد.

نرم افراز فوق کلیه اطلاعات کانکس LSF، نقشه ها و راهکارهای لازم را به منظور بهبود عملیات اجرایی کانکس LSF و همچنین صرفه اقتصادی مطلوب در استفاده از فریم های ساخته شده از فولاد سبک در کانکس LSF را در اختیار مجریان، مشتریان و بهره برداران قرار میدهد.

پس از ایجاد مدل سه بعدی (مجازی) از کانکس LSF مورد نظر، قاب بندی مناسب براساس محاسبات و اصول مهندسی صورت میگیرد و سپس نقشه های تولید و نصب پانل ها با در نظر گرفتن تمامی جزئیات و ملاحظات مهندسی بطور مشخص تهیه میگردد. در مرحله اول فاز طراحی نقشه کانکس LSF، شامل اندازه اعضای سازه ای، ضخامت ورقها ،فواصل اعضاء، جزئیات اتصالات و ملاحظات مربوط به نکات آیین نامه ای تهیه می ردد و وارد مرحله ساخت میشود.

پوشش خارجی کانکس

 • پـوشش بین پروفیل ها در کانکس ال اس اف از جنـس پلی استایرن بـوده کـه نقش عایق حرارتی، برودتی و صوتی را ایفا میکنند. روکش بیرونی نیز میتواند از مصالح مختلف مانند ورق های آلومینیومی، پانل های دکوراتیو، ورق های فایبر سمنت و ساندویچ پانل های آلوزینک و گالوانیزه خود رنگ پلی یورتان با ضخامت و دانسیته استاندارد میباشد.

پوشش داخلی کانکس

 • ورق های یو پی وی سی ساده و طـرح چـوب بـا مزیت مقاومت در برابر رطـوبت و حـشرات و ورق های فایبر سمنت نسوز.
 • پوشش سقف کانکس: قسمت بیرونی سقف از ورق گالوانیـزه خــود رنگ سینوسی با ضخامت استاندارد و عایق بـندی کامل و قـسمت داخلی متناسب با نوع پوشش داخلی یو پی وی سی یا ام دی اف.
 • پـوشش کف کانکس: کف سازی با تخته چندلایی خارجی با ضخامت مناسـب و استاندارد و پـوشش کف بـا ورق های یو پی وی سی و یا ساندویچ پانل های پلی یورتان.
 • درب کانکـس: درب کانکس از آلومینیوم، یو پی وی سی یا ساندویچ پانل پلی یورتان با کیفیت مناسب.
 • پـنـجـره کانکس:  پنجره کانکس از آلومینیوم، یو پی وی سی دو جداره با کیفیت مناسب.
 • شیـشه درب و پنجره کانکس: شیشه درب و پنجره از شیشه ساده، مشجر، رفلکس رنگی.
 • تاسیــسات کانکـس: تاسیسات برقی (ورودی برق به کانکس، سیم کشی رو کار، کلید و پریز، فیوزمینیاتوری، روشنایی سر درب، تجهیزات روشنایی داخلی،  ارتباطات مخابراتی با پوشش داکت یو پی وی سی و لوله کشی و فاضلاب در صورت نیاز.
 • تــجــهـیــزات جــانـبـی: کـپـسـول اطفای حریق، سیستم گرمایشی و سرمایشی، پـارتیـشن ام دی اف، درب یو پی وی سی، آلومینیومـی یا اچ دی اف، کابینت و سینک ظرفشویی در صورت نیاز.

مزایای کانکس و سازه LSF

 • سرعت اجرای بسیار بالا: روش ال اس اف این امکان را برای سرمایه گزاران فراهم میکند تا سرمایه آنها در کوتاه ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت ساختمان سازی بازگردانده شود. به عنوان مثال برای احداث یک بنای 4 طبقه با مساحت 1000 متر مربع زیربنا تنها 114 روز کاری زمان نیاز دارد. افزایش 8 الی 13 درصدی فضاهای مفید داخلی در مقایسه با شیوه سنتی.
 • کیفیت بالا و یکنواخت محصول نهایی: به علت اینکه مقاطع سازه ای این سیستم در کارخانه تولید و برش خورده و سپس توسط تکنسین های فنی اجرا میگردند کیفیت محصول نهایی در مقایسه با ساخت و ساز سنتی بسیار بالاتر میباشد.
 • سبکی و در نتیجه کاهش نیروی زلزله وارد بر سازه: وزن سازه ای این سیستم حدودا 25%-30% سازه های معمول است در نتیجه به همین نسبت نیروی زلزله بسیار کمتری را به خود جذب مینماید.
 • کیفیت بالای اجرای اتصالات: بر خلاف ساخت و سازهای سنتی که در اغلب موارد کیفیت اجرای اتصالات پایین و منشاء بسیاری از خرابیها در زلزله میباشند در این سیستم اتصالات ساده و همانند سایر اجزای سازه دارای کیفیت اجرای بالایی میباشند.
 • برخوردار از استانداردهای جهانی مصرف انرژی: به لحاظ عایق بندی مناسب دیوارها در سیستم LSF درصد انتقال انرژی در این ساختمان ها بسیار پایینتر از سازه های سنتی است و در دراز مدت منجر به صرفه جویی قابل توجه در هزینه گرمایش و سرمایش ساختمان میشود.
 • حمل و نقل آسان: سبکی و ابعاد کوچک مقاطع زمینه را برای حمل و نقل آسان حتی برای نقاط صعب العبور فراهم میکند.
 • قابلیت بازیافت بخش عمده مصالح: اغلب اجزای سازه ای و غیر سازه ای در این سیستم به صورت پیچی اجرا میشوند و بازیافت آنها به سهولت امکانپذیر است. نزدیک به 70 درصد مصالح قابلیت تعویض شدن دارند.
 • مقاومت و دوام بالا در برابر شرایط محیطی نامطلوب: به دلیل گالوانیزه بودن کلیه مقاطع ساختمان های ساخته شده با این روش دارای مقاومت مناسب تری در برابر خوردگی و رطوبت بوده و در شرایط محیطی شمال و جنوب کشور دارای عمر مفید بیشتری خواهند بود.
 • سهولت اجرای تاسیسات برقی و مکانیکی: در روند شکل دهی و ساخت مقاطع فولادی جدار نازک سوراخهایی استاندارد در جان این مقاطع پیش بینی میشود که عبور سیم ها و لوله ها از داخل آنها باعث تسهیل در نصب سیستم های الکتریکی و لوله کشی ها در داخل دیوار میگردند.
 • تطابق فرهنگی محیط داخل و نمای ساختمان با ساختمانهای سنتی: در سطوح خارجی انواع نماها از قبیل سنگ، آجر نما، نمای PVC، چوبی یا آلمینیومی، رنگ، کاشی، سرامیک و … در فضای داخل نیز همانند دیوارهای معمول امکان اجرای رنگ، کاغذ دیواری و … وجود دارد که این خصیصه باعث میگردد تفاوتی با ساختمان های معمول و رایج احساس نشود.
 • عملکرد صوتی خوب: عایق درون دیوارها باعث عدم انتقال صدا و عملکرد صوتی مناسب این ساختمان ها میشود.
 • برخوردار از استانداردها و ضوابط ضد آتش سوزی: تمام عناصر این سیستم از جمله عایق های حرارتی و صوتی از استانداردهای ضد حریق برخوردار میباشند نیاز به فضای کم کارگاهی و ایمنی بیشتر در کارگاه.

معایب ال اس اف

 • در ابعاد دهانه محدودیت وجود دارد.
 • تعداد طبقات قابل ساخت با این سیستم محدود است.
 • به نیروی کار متخصص و خبره نیاز دارد.
 • تامین قطعات فلزی گالوانیزه تولید شده در کارخانه هزینه نسبتا بالایی دارد.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved