کانکس ATM

 کانکس ATM

کانکس ATM (بانکداری الکترونیک) یکی دیگر از محصولات شرکت کانکس کاراد سازه است. این کانکس از سازه‌های پیش ساخته‌ای است که جهت استقرار دستگاه خودپرداز استفاده میشود. با توجه به دنیای الکترونیک امروز، دستگاه‌های خودپرداز کاربردهای متنوع و زیادی پیدا کرده‌اند و شهروندان تقریباً هر روز با آن ها سر و کار دارند. بانک‌ها با آگاهی از این نیاز روزمره مردم و رقابت بین بانکی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان، اقدام به قرار دادن کانکس‌های ATM در نقاط مختلف شهرها و روستاها میکنند.

ساخت کانکس‌های ATM چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • دارای فضای کافی برای تعبیه کامپیوترها، صندوق عابربانک، پنل کاربر (باجه) است.
  • دارای امنیت کافی برای محافظت از کامپیوترها و صندوق وجه نقد موجود در کانکس است.
  • دارای دسترسی برای انجام تعمیرات و شارژ صندوق است.
  • ابعاد کانکس ATM به اندازه دستگاه پرداخت پول بستگی دارد.
  • معمولاً نمای آن کامپوزیتی و مطابق یا هویت بانک اصلی است.
  • در برخی موارد دارای نورپردازی مناسب شب، سیستم اطفای حریق، درب‌های اتوماتیک، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی است.
  • بدنه‌‌ کانکس خودپرداز باید در برابر حرارت، ضربه و رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد.

کانکس‌های ATM چه انواعی دارد؟

کانکس‌های ATM (خودپرداز) دارای انواع مختلفی است. از نظر ظاهری با توجه به فرم رسمی هر بانک طراحی شده و مشخصات فنی آن‌ها مانند ابعاد، پلان، متریال، سیستم‌های ایمنی و … نیز مطابق نظر مشتریان آن بانک انتخاب میشود. به طور کلی کانکس‌های ATM در سه نوع زیر ساخته میشود:

  • کانکس ATM بانکی (شعبه 24 ساعته): این کانکس یک شعبه 24 ساعته و هوشمند بانکی محسوب میشود. مشتری به درون سازه رفته و معمولاً به کمک یک پراتور به انجام امور بانکی میپردازد. این کانکس‌ها مجهز به دستگاه‌های ذخیره برق برای مواقع اضطراری و سیستم‌های درب هوشمند بازشو با کارت عابربانک و همچنین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مخصوص است.
  • کانکس ATM سیار: این کانکس‌ها به دلیل قابلیت جابجایی برای استفاده موقت در یک مکان خاص با بازه زمانی کوتاه، کاربرد دارد مانند نمایشگاه‌های فصلی.
  • کیوسک ATM کوچک: در واقع یک دستگاه خودپرداز منفرد، شامل یک نمایش‌گر و یک پنل برای کاربران است که معمولاً در مراکز تجاری و توقف گاه‌های بین راهی نصب می‌گردد.

نحوه طراحی و ساخت کانکس ATM در شرکت کانکس کاراد سازه

طراحان شرکت کانکس کاراد سازه با توجه به هویت و المان‌های هر بانک و موسسه و هم چنین موقعیت مکانی و آب و هوایی قرار گیری خودپرداز، اقدام به طراحی انواع کانکس‌های ATM میکنند. فرم زیبا و جذاب، ابعاد کانکس، امنیت و هم خوانی با سازمان سفارش دهنده از مهم‌ترین اصول در طراحی این سازه‌ها محسوب میشود. شرکت کاراد سازه از باکیفیت‌ترین قطعات در ساخت محصولات خودپرداز استفاده میکند.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved