کانکس کشاورزی

کانکس کشاورزی

کانکس کشاورزی یکی دیگر از محصولات کانکس کاراد سازه میباشد که در باغات و مزارع استفاده میشود. این کانکس به عنوان محل استراحت کارگران و یا انبار برای وسایل کشاورزان است. با توجه به سفارش مشتری این کانکس میتواند امکاناتی مثل سرویس بهداشتی و یا تخت خواب نیز داشته باشد. در این کانکس ها که میتواند برای مدت طولانی در یک جا باشد میتوان کار زیرسازی را انجام داد.

کاربرد کانکس کشاورزی

برای کانکس کشاورزی هم میتوان از آب محل استفاده نمود و هم میتوان آن را به منبع آب وصل کرد. در صورت نصب سرویس بهداشتی در داخل آن خروجی فاضلاب نیز میتواند متناسب با محل کانکس لوله کشی شود.

کانکس کشاورزی گزینه مناسبی برای کشاورزان و باغداران است. این کانکس در زمان استراحت میتواند افراد را از آسیب های احتمالی مثل نیش حیوانات و حشره ها در امان نگه دارد. پنجره ها مجهز به توری است. با توجه به مواد اولیه عایق استفاده شده این کانکس ها در برابر انتقال گرما و سرما به داخل مقاوم و عایق هستند. این کانکس ها در حقیقت امکاناتی نظیر کانکس کارگری دارند.

این کانکس ها موارد مصرف مختلفی از قبیل محافظت از تجهیزات مزرعه، تهیه پناهگاه یونجه و خوراک، اسکان کارگران و کشاورزان در مرحله کاشت محصول ، برداشت، آبیاری و یا سمپاشی و یا حتی کشت آزمایشگاهی و کشت گلخانه ای دارد.

انواع کانکس کشاورزی

کانکس های کشاورزی 2 نوع مختلف دارد یک نوع کانکس با ابعاد کوچکتر و چرخ دار میباشد که به یک کشنده متصل شده و محصولات با حجم کم را در داخل آن انبار میکنند و در پایان روز به محل انبار اصلی منتقل میکنند.

در حالت دوم کانکس ابعاد بزرگتری داشته و برای اسکان تعداد زیادی کارگر مورد استفاده قرار میگیرد که شامل اتاق رختکن اتاق استراحت کشاورزان میباشد. همچنین محل قرارگیری و نصب این کانکس ها باید به گونه ای باشد که احتمال خطرات طبیعی از قبیل شیب سطوح ناهموار تا احتمال واژگونی کانکس و صدمه جانی  در آن وجود نداشته باشد.

همچنین باید دسترسی سریع و آسانی داشته باشد و از محل کار کارگران و کشاورزان دور نباشد. علاوه بر این محصولات تونل های ذخیره سازی که مناسب بخش کشاورزی می باشد وجود دارد. از این تونل ها جهت ذخیره سازی تجهیزات جامد مثل یونجه و علوفه و غلات، چوب هیزم و… همچنین پرورش گاو، گوسفند و بز به دلیل تهویه مناسب و نور طبیعی و محافظت از تجهیزات و ماشین آلات میتوان استفاده کرد. این سازه ها سبک و مقاوم در برابر حرارت هستند و آن ها را به یک محیط کم فشار برای دام تبدیل میکند.

مشخصات فنی

 • ابعاد کانکس های کشاورزی معمولا به طول 6متر و عرض 2.4متر می باشد. دو پنجره و یک درب دارد اما به دلخواه مشتری قابل سفارش است.
 • اتاق نگهبان،اتاق استراحت کشاورزان،اتاق رختکن،اتاق صرف غذا و قسمت نگهداری ابزار و وسایل
 • صرفه جویی در هزینه و زمان ساخت ساختمان به روش سنتی
 • پوشش داخلی از جنس پی وی سی طرح چوب
 • درب و پنجره ها یو پی وی سی
 • جنس ورقه از نوع آلوزینک

مزایا

 • سرویس بهداشتی و آبدارخانه
 • سازه هایی محکم و با دوام
 • عایق گرما،سرما،صدا
 • مقاومت در برابر آتش
 • مقاوم در برابر موریانه
 • ضد زنگ

محل استقرار کانکس

محل قرار گرفتن کانکس کشاورزی باید مسطح و محکم باشد تا در برابر طوفان و باد های شدید دچار لرزه نشود. و از قرار دادن سازه بر روی دامنه کوه و سطوحی با شیب زیاد باید جلوگیری شود. زیرا با اولین وزش باد با سرعت متوسط امکان دارد سازه سقوط کند.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved