کانکس کتابفروشی

کانکس کتابفروشی چیست؟

کانکس کتابفروشی یکی دیگر از محصولات شرکت کانکس کاراد سازه است که زیر مجموعه کانکس فروشگاهی می باشد. جهت سطح آگاهی علمی و دانش یک کشور باید بستری فراهم کرد تا مردم آن جامعه با استعدادهای خود آشنا شوند شوند. از این جهت کتاب مهمترین منبع برای پرورش سطح دانش و استعداد یک فرد می تواند باشد که هیچ چیز در دنیا نمی تواند جای کتاب را بگیرد!

حتی با به وجود آمدن کتابهای اینترنتی (PDF)، cd، مجلات اینترنتی و e-book هم نتوانسته جای کتاب را برای مخاطبان خود تنگ کند. با توجه به دلایل فوق شرکت کانکس کاراد سازه جهت ترویج کتاب خوانی در سطح جامعه و ایجاد اشتغال زایی برای افراد بیکار این کانکس را با این تدابیر در کنار کتابخانه های بزرگ با نام کانکس کتابفروشی نیز اجرا نمود تا هرچه بیشتر این منبع علمی را در زمینه و تخصص های مختلف در دسترس علاقه مندان قرار دهد.

ویژگی های کانکس کتابفروشی چیست؟

کاربری کانکس کتابفروشی عرضه کتاب و محصولات فرهنگی و هنری برای قشر دانشجو و یا طالبان آن است که اصولاً در مناطق محروم در اماکن پر تردد، فرهنگ سرا و سرای محله که متقاضی کتاب و محصولات فرهنگی و هنری در آن زیاد است نصب و اجرا می شود که می توانیم یادی بکنیم از غرفه کتابفروشی فرهنگ سرای معرف که این کانکس در حیاط توسط ما نصب گردید.

طراحی و اجرای کانکس کتابفروشی چگونه است؟

کانکس کتابفروشی به دو صورت چرخ دار و ثابت که به لحاظ اجرا جزئیات آن مکی با هم متفاوت بوده که کتابفروشی چرخ دار از نقطه ای به نقطه دیگر در حال نقل مکان است و برای مناطق محروم بیشتر از این نوع کتابفروشی استفاده می شود.

کتابفروشی ثابت را باید به نوعی طراحی کرد که با مبلمان شهری همخوانی داشته و حکم یک المان را دارا باشد تا بتواند مخاطبان خود را در این زمینه جلب کند. چه بسا بخشی از مشتریان عضو طبقه دانشجو بوده و در رشته های معماری یا طراحی صنعتی نیز فعالیت دارند با این اوصاف در طراحی کانکس کتابفروشی باید نهایت ذوق معمارانه را به کار برد. گروه صنعتی کانکس کاراد سازه از یک تیم حرفه ای در زمینه طراحی برخوردار است.

اجرای کانکس کتابفروشی چگونه است؟

نکاتی که در اجرای کانکس کتابفروشی باشد در نظر گرفت یکی ایجاد شیشه های بزرگ است تا ویترین کتابفروشی و نوع کاربری سازه مذکور باشد و به لحاظ طراحی همانطور که گفته شده بود باید به لحاظ بصری از زیبایی خاص برخوردار باشد. ابعاد و اندازه کیوسک کتابفروشی متغیر است ولی حد اقل ابعادی را که می توان برای کانکس به کار برد از حدود 6 متر تا 100 متر مربع است. لازم فضای داخلی کانکس را جهت چیدمان کتابها قفسه بندی کرد. در کیوسک پیش ساخته کتابفروشی باد تمام مسایل ایمنی را رعایت کرد. زیرا کتابهای داخل کانکس قابل اشتعال هستند از این رو باید جوانب را از همان ابتدای کار در نظر گرفت.

مشخصات فنی کانکس کتابفروشی چیست؟

  • از نظر مشخصات فنی می توان روش های مختلفی مشابه کانکس فروشگاهی برای ساخت این نوع کیوسک استفاده کرد که نمای آنها را ورق های کامپوزیت یا ساندویچ پانل تشکیل داده و برای بازشوهای آنها می توان از کرکره های برقی و جداره های شیشه ای را نیز از شیشه های سکوریتی استفاده کرد.
  • همچنین می توان از سایه بان های برقی یا دستی برای جلوگیری از ورود مستقیم نور خورشید به داخل کانکس کتابفروشی استفاده نمود.
  • کف سازه می بایست از شاسی تیر آهن با نمره حداقل 14 یا 16 به صورت دور کلاف بوده و از داخل هم می توان از تخته های چند لایه با پوشش آلومینیوم آج دار استفاده کرد.
  • در نوع های ثابت می توان از ترکیب ملات ماسه سیمان با پوشش سرامیک جهت کف سازی داخلی استفاده نمود.
  • بخش های دیگر مانند پوشش داخلی و عایق بندی جداره، سیم کشی برق و سیستم روشنایی کاملاً مطابق دیگر سازه های پیش ساخته بوده و تفاوت چندانی ندارد. فقط جهت نصب چند قفسه می بایست قیدهای فرعی در اسکلت کانکس تعبیه شود تا بتوان قفسه را به آنها پیچ نمود.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved