کانکس کامپوزیت

کانکس کامپوزیت

کانکس کامپوزیت یکی از لوکس ترین محصولات شرکت کانکس کاراد سازه می باشد که با نمای پنل کامپوزیت آلومینیمی اجرا می گردد که نوع و طراحی این کانکس به نسبت بهره برداری متفاوت است. امروزه اکثر بانک ها یا باجه های بلیط فروشی در سطح شهر از این نوع کانکس استفاده می کنند. و گاهاً دیده شده که متقاضیان کانکس فروشگاهی جهت نمای کانکس خود از این نما استفاده می کنند.

ما در خصوص مواد نمای کانکس کامپوزیت اطلاعاتی به شما می دهیم تا از مواد تشکیل دهنده این مواد اطلاعات کافی داشته و بعد از کسب دانش در مورد محصول نمای این کانکس سفارش خود را به شرکت کانکس کاراد سازه بدهید. ورق های کامپوزیت برای اولین بار در کشور آلمان ابداع گردید و استقبال و کاربرد فراوان این محصولات به عنوان یکی از مصالح مورد استفاده در نما بیانگر کیفیت مناسب و عدم وجود هر گونه محدودیت در طراحی و اجرای آن می باشد. ابعاد کانکس کامپوزیت هیچ محدودیتی ندارد و می توان آن در ابعاد دلخواه ساخت و اجرا نمود.

ورق کامپوزیت نمای کامپوزیت آلومینیومی چیست؟

شاید هنوز برای برخی از دست اندرکاران ساخت ساز اعم از کارفرمایان، مهندسان و پیمانکاران سخن از نماهای مدرن در کانکس که به میان می افتد تداعی از نمای کامپوزیت دکوراتیو در ذهن خود جای دهند. این مقاله سعی در معرفی یکی از ارزنده ترین و کاربردی ترین مصالح در کانکس را که همان ورقهای کامپوزیت آلومینیومی است، از بعد علمی اقتصادی به سمع و بصر شما برساند.

همانطور که از نام این نمای کانکس پیداست، ورق آن از جنس کامپوزیت آلومینیوم، که ماده ای مرکب است که از دو لایه آلومینیوم و یک لایه پلاستیک در وسط از نوع پلی اتیلن می باشد تشکیل شد است. که این سه لایه توسط چسب پلیمری به هم متصل شده اند. ضخامت دو لایه آلومینیم مساوی و بین 30 تا 50 میکرون بسته به مورد متغیر بوده ضخامت کل آن 4 میلیمتر می باشد.

همانطور که ذکر شد دو لایه آلومینیم در تولید این محصول به کار برده شده است. یک لایه روی سطح نما قرار می گیرد و دیگری در پشت، لایه ای که روی سطح نما استفاده می شود بسته به طراحی نما قابلیت رنگ ها و طرح های متنوع و متفاوتی را دارد. و با توجه به نوع کاربری (نمای داخلی، نمای خارجی و …) رزین های متفاوتی را روی آن اجرا می کنند که در مورد آن مفصل توضیح داده خواهد شد. لایه پشتی نیز دارای یک لایه رنگ آستر بر روی آلومینیم است. ورق کامپوزیت آلومینیوم جزو مصالح سبک دسته بندی می شود. که در کانکس کامپوزیت به کار می رود. به طوریکه هر مترمربع از این ورق ها در کانکس تنها حدود 5 کیلوگرم وزن دارد.

کاربری کانکس کامپوزیت

کاربری کانکس کامپوزیت آلومینیمی بیشتر سطح شهر و مراکز عمومی می باشد. زیرا به علت نمای زیبا و شیک کامپوزیت آلومینیمی این تیپ کانکس جزو المان های شهری محسوب می گردد که این موضوع نه تنها در کشور ایران بلکه در کشورهای دیگر کاملاً مشهود است.

مشخصات فنی

  • شاسی کانکس کامپوزیت از تیرآهن IPE نمره 14 الی 20 بنا به متراژ کامپوزیت آلومینیمی متفاوت است یا به صورت اسکی یا بصورت دور کلاف اجرا می گیرد.
  • اسکلت یا استراکچر کانکس آلومینیم از پروفیل های رایج با مقاطع 40×40، 40×80 به ضخامت 2 میل کاملاً سنگین با اجرای ضد زنگ یا اپوکسی کامل مقاوم در برابر شرایط جوی خورنده می باشد.
  • نمای بیرونی کانکس همانطور از نامش پیداست از جنس کامپوزیت آلومینیمم با مشخصاتی در باره این محصول در بالا توضیح دادیم می باشد.
  • درب بیرونی و پنجره ها از جنس UPVC با شیشه های دوجداره با یراق آلات استاندارد ایرانی می باشد.
  • نمای داخلی کانکس از PVC دوجداره روکشدار طرح دلخواه مشتری بهمراه تخته کوبی زیر دیوار پوش ها می باشد.
  • سیستم روشنایی و سیم کشی آن به صورت روکار بوده در داخل داکت ها و قرنیزهایی که برای کاربری داکت طراحی شده اند عبور می کند و توسط یک فیوز مینیاتوری 16A و 32A از این مدار سیم کشی محافظت می شود.
  • روشنایی فضای داخلی به وسیله چراغ مهتابی و روشنایی بیرونی به وسیله چراغ های LED که در قسمت زیرین تاج کانکس کامپوزیت آلومینیمی نصب می گردد انجام می گیرد.
  • سیم کشی برای تلفن و کولر نیز در این نوع کانکس انجام می گیرد و برای هر قسمت تعدادی کلید و پریز که متناسب با کاربری آن باشد نصب می گردد.
  • عایق به کار رفته در کانکس از پلی استایران 4 سانت با دانسیته مجاز می باشد.
  • کف کانکس از تخته کف 18 میل ضد آب مالزی رزین شده فارلینپلکس با پوشش نهایی کفپوش PVC طرح پارکت می باشد.

قیمت کانکس کامپوزیت

قیمت کانکس کامپوزیت آلومینیومی بر اساس ابعاد و امکانات متفاوت بوده و حتی نمی توان یک قیمت واحد بر اساس متر مربع برای آن تعین نمود. چرا که شرایط هرکدام از انواع آن با دیگری متفاوت است. به طور مثال کانکس نگهبانی کامپوزیت دارای امکانات و شرایط متفاوتی با یک نوع با کانکس فست فود دارد. اگر چه هر دو از خانواده محصولات کامپوزیتی هستند.

اما نوع نگهبانی نیازی به کرکره برقی، کانتر فروش و یا تقسیم بندی های فضای داخلی ندارد که مجموع این امکانات در قیمت متر مربع سازه تاثیر گزار خواهد بود و نمی توان هر دو را صرفا بخاطر اینکه از یک خانواده هستند از نظر قیمتی یکسان تصور کرد. ما پیشنهاد می کنیم برای کسب قیمت کانکس کامپوزیت با واحد فروش شرکت کانکس کاراد سازه تماس حاصل فرمایید و تا کارشناسان ما با اطلاعات کامل شما راهنمایی کند.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved