کانکس چرخدار

کانکس چرخدار

کانکس چرخدار یکی از محصولات شرکت کانکس کاراد سازه است که در دو نوع کلی کاروان و کانکس تولید میگردد. این نوع سازه دارای کاربری های گوناگونی میباشد که از مهمترین آنها میتوان به کانکس آشپزخانه سیار، کانکس پلیس راهور، کانکس فروشگاه سیار، کاروان های توریستی، کانکس فست فود سیار و کیوسک های خدمات شهری اشاره نمود. این سازه های سیار معمولا دارای دو محور هستند که البته نوع تک محور آنها نیز وجود دارد و به گونه ای طراحی شده اند که توسط یک خودرو معمولی بتوان آنها را از محلی به محل دیگر جابجا نمود.

نحوه جابجایی کانکس چرخدار

اتصال این سازه به خودروی کشنده از طریق یک مالبند که در قسمت عرضی آن برای این منظور تعبیه شده است صورت میگیرد و محور جلویی دارای قابلیت فرمان پذیری میباشد که در هنگام گردش خودروی کشنده در سر پیچ ها این محور نیز به گردش در می آید. انواع کانکس چرخدار در مورد انواع مختلف این نوع سازه و اینکه تنوع زیاد آن به چه دلیل میباشد می بایست نگاهی به انواع کاربردهای یک کانکس چرخدار بیندازیم. این سازه های قابل حمل در رشته های کاری مختلفی کاربرد داشته و برای اینکه هر سازه مطابق با نوع نیاز طراحی و تولید شود تا جوابگوی تمامی نیازهای مصرف کننده باشد نوع های مختلفی از آن ساخته شده است که در ادامه به برسی مهمترین آنها خواهیم پرداخت.

انواع کانکس چرخدار

در مورد انواع مختلف این نوع سازه و اینکه تنوع زیاد آن به چه دلیل میباشد می بایست نگاهی به انواع کاربردهای یک کانکس چرخدار بیندازیم. این سازه های قابل حمل در رشته های کاری مختلفی کاربرد داشته و برای اینکه هر سازه مطابق با نوع نیاز طراحی و تولید شود تا جوابگوی تمامی نیازهای مصرف کننده باشد نوع های مختلفی از آن ساخته شده است که در ادامه به برسی مهمترین آنها خواهیم پرداخت.

کانکس چرخدار کارگاهی

در برخی از کارگاه های عمرانی به خصوص در امر راه سازی و ریل آهن با پیشرفت پروژه نیاز است که کارگاه و سازه های اسکان کارگران جابجا شود. در چنین مواردی معمولا برای سهولت در امر جابجایی از کانکس چرخدار کارگری استفاده میشود. این سازه کاملا مشابه یک کیوسک معمولی بوده با این تفاوت که بر روی یک شاسی چرخدار سوار شده است و از طریق یک مالبند که در جلوی آن تعبیه شده آن را جابجا میکنند. امکانات داخلی و ابعاد آن نیز مانند سازه های ثابت بوده با این تفاوت که معمولا ابعاد 6.24 آن بیشترین کاربرد را داشته و از ابعاد بزرگ تر به ندرت برای این منظور استفاده میشود.

کانکس چرخدار پلیس راهور

پلیس راهور و همچنین اداره راهداری در بسیاری از مواقع به خصوص ایام پر سفر مانند عید نوروز برای کنترل بیشتر بر روی ترافیک جاده ها و اینکه بتوانند امنیت سفر هموطنان را برقرار کنند نیاز به ایستگاه هایی دارند که ممکن است در جاهای مختلف نصب شده و در هر زمان نیاز به جابجایی آن باشد. از این رو اقدام به تهیه کانکس چرخدار پلیس میکنند که از لحاظ ظاهری با نوع کارگاهی کمی متفاوت بوده و معمولا دارای شکل و رنگ سازمانی یک نواختی خواهد بود تا مسافرین به محض دیدن آن از حضور پلیس راه مطلع و اگر نیاز به خدمات آنها دارند میتوانند به این کیوسک ها مراجعه کرده و اگر گزارشی دارند به آنها برای پیگیری بدهند.

کانکس چرخدار فست فود

در رابطه با این نوع از محصولات شرکت کانکس کاراد سازه پیش تر در مقاله کانکس فست فود سیار به تفصیل صحبت شده است و تمامی امکانات و شرایط آن مورد ارزیابی قرار گرفته است که برای کسب اطلاع بیشتر از کانکس چرخدار فست فود پیش نهاد میکنیم آن مطلب را مطالعه فرمائید. مهمترین تفاوت این سازه با دیگر کیوسک های چرخدار اهمیت بیشتر به مسائل بهداشتی بوده که با تغییر در نوع مصالح دیواره های داخلی که معمول ترین آنها استیل ضد خش میباشد این امر را میسر کرده و بازشو هایی نیز برای تحویل محصول به مشتریان با کانتر فروش در آن تعبیه شده است. معمولا جنس بدنه آنها نیز از نوع ساندویچ پانل میباشد.

کانکس چرخدار ساندویچ پانل

تمامی مواردی که گفته شد اگر در مناطق سخت اقلیم قرار داشته باشند مانند استان های شمال غرب کشور که دارای آب و هوای سرد بوده و یا مناطق جنوبی ایران که دارای آب و هوای بسیار گرم می باشد استفاده از کانکس چرخدار ساندویچ پانل توصیه میشود. چرا که بدنه و سقف این سازه کاملا مشابه یک یخچال بوده و بخوبی دمای محیط داخل را حفظ میکند. این سازه از پانل های پیش ساخته ای تولید میشود که درون جداره های آنها عایق پلی یورتان تزریق شده است و ضخامت جداره ها از 4 تا 12 سانتیمتر میتواند باشد.

کانکس چرخدار توریستی

برای مسافرت های خانوادگی و یا سفر های یک روزه با تور ها به مناطق ییلاقی معمولا از کانکس چرخدار توریستی استفاده میشود و اگر قرار باشد شب را دل طبیعت سپری کنند ممکن است بارندگی و یا حیوانات و جانوران خطرناکی در منطقه حضور داشته باشند که برای در امان ماندن از آنها از این سازه استفاده میشود. ابعاد و امکانات داخلی آنها کاملا  طبق سفارش خریدار قابل تغییر بوده و ممکن است فقط یک سالن خالی بوده و یا یک کانکس کامل مجهز به آشپزخانه و سرویس که تمامی امکانات رفاهی در آن گنجانده شده باشد.

کاربردهای دیگر کانکس چرخدار

فروشگاه های فرهنگی مانند کتاب فروشی ها و یا خدمات اجتماعی که در سالروزهای مشخصی برگزار میگردند مانند روز درخت کاری که شهرداری ها نیاز به برپایی یک غرفه موقت دارند از جمله دیگر کاربردهای کانکس چرخدار بوده در این موارد یک سازه ممکن است در طول سال با چند کاربری مختلف مورد استفاده قرار گیرد که اکثر آنها خدمات شهروندی در جهت باشکوه برگزار شدن مراسمی یا نیاز های دوره ای مقتضی زمان باشد. کانکس برف روبی، روز درختکاری، مشاوره های پزشکی، کیوسک سیار اهدای خون از جمله مشهود ترین مثال های این مورد میباشند.

تفاوت کانکس چرخدار و کاروان

به طور کلی سازه پیش ساخته ای که بر روی چرخ قرا میگیرد را کانکس چرخدار میگویند، حال این کانکس از هر نوعی که میخواهد باشد. در واقع کانکس چرخدار تمامی موارد را شامل میشود. اما کاروان خود یک کانکس چرخداری است که برای کاربری خاصی تجهیز و طراحی شده است. بیشتر کاربرد کاروان برای استفاده های توریستی و یا بین جاده ای مانند پلیس راه و در برخی موارد کاروان های مسکونی که دارای اتاق خواب و سرویس نیز کاروان های امدادی و این گونه کاربری ها میباشد. البته نوع کاربری دیگری که این روزها بیشتر شاهد هستیم آشپزخانه های سیار یا کاروان فست فود سیار یا کانکس کافی شاپ میباشد.

سوالات متداول درباره کانکس چرخدار

آیا شاسی این سازه ها دارای فنر بوده تا در در هنگام جابجایی ضربه مستقیم به اتاق وارد نشود؟

  • بله. تمامی انواع کانکس چرخدار دارای محور های فنردار بوده که متناسب با وزن سازه طراحی شده اند. این امر باعث میگردد تا در موقع حمل تجهیزات و وسایل داخل آن آسیب نبیند و به نرمی در خیابان تردد کند. همچنین از انتقال ضربه به خودروی کشنده نیز جلوگیری میکند.

چه نوع چرخ یا همان تایری میتوان برای این سازه ها استفاده نمود؟

  • بسته به نوع کاربری از انواع چرخ ها میتوان استفاده کرد که البته این امر می بایست از ابتدا مشخص شده باشد چرا که محور ها، فاصله ها و جای عملکرد فنرها متناسب با نوع چرخ تعیین میگردد. اما به طور معمول برای سازه هایی که بار زیادی را حمل میکنند از چرخ های قوی و برای سازه های فانتزی تر از چرخ خودروهای سواری مانند پژو که در همه جا قابل تهیه است میتوان استفاده کرد.

مراحل خرید کانکس چرخدار چیست؟

خرید کانکس چرخدار باید با دقت زیاد انجام شود. ما تمام موارد را در رابطه با این سازه از پیش ساخته به صمع و نظر شما رساندیم تا به این مرحله برسیم. پس از طی مراحل فوق و بازدید از نمونه‌های مشابه ساخته شده توسط شرکت کانکس کاراد سازه، شما می توانید با اعتماد هر چه بیشتر از شرکت ما خرید کنید. مشاورین و متخصصین ما به صورت رایگان در خدمت شما خریداران عزیز هستند.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved