کانکس پلیس

کانکس پلیس

کانکس پلیس یا کانکس نیروی انتظامی یکی دیگر از محصولات پر فروش کانکس کاراد سازه است. کیوسک پلیس مانند دیگر کانکس ها مثل کانکس ویلایی، نمازخانه، هلال اهمر، سوله و … از انواع ساندویچ پانل ها ساخته شده اند و وزن بسیار سبک و کاربرد فراوان دارد. این نوع کانکس های پیش ساخته ارزان به جای کلانتری ها برای امنیت مردم ساخته شده است.

ساخت این کانکس به ماموران محترم نیروی انتظامی کمک می کند که در محل مورد نظر استقرار پیدا کنند. محل هایی که می تواند فواصل بین کلانتری ها، بین راهی و در جاده ها، مناطق کوهستانی که ساخت و ساز کلانتری در آنجا مشکل است ایجاد شود. قابلیت دیگری که این سازه ها دارند، چرخ دار بودن آنها که برای انجام ماموریت های پلیس و نیرو های امنیتی قابل استفاده می باشد.

رنگ و طرح کانکس پلیس می بایست به گونه است که معرف فعالیت آن بوده و شخص با یک نگاه در اولین نظر متوجه آن گردد و از انتخاب رنگ و طرح های نا متعارف پرهیز گردد. همچنین نوع و ابعاد کانکس باید به گونه ای باشد. که اگر با توجه به شرایط تصمیم به جا به جایی آن گرفته شد. به راحتی این امر امکان پذیر باشد. و بتوان آن را از تقاطعی به تقاطع دیگر یا از محله ای به محل دیگر نقل مکان داد.

ابعاد کانکس پلیس

در مناطق مسکونی و معمولا در تقاطع ها نقاطی وجود دارد. که در آن یک کانکس پلیس بصورت ثابت قرار می دهند. این کانکس ها معمولا دارای ابعاد 6*3 متر که در مجموع 18 متر مربع می شود. و گاها تا 12*3 یعنی 36 متر مربع نیز بنا به نیاز ممکن است باشد. در طراحی و ساخت آنها معمولا دو اتاق مجزا برای بخش اداری و یک اتاق کوچک برای استراحت پرسنل شیفت قرار می دهند.
همچنین مجهز به آبدارخانه و سرویس بهداشتی نیز می باشد. بدنه و رنگ این کانکس می بایست مطابق رنگ سازمانی اداره مورد نظر انتخاب و نحوه قرار گیری پنجره ها و بازشو ها باید بگونه ای باشد. که شخص نگهبان که درون کانکس قرار می گیرد. دید مناسبی به محیط اطراف داشته باشد.

مزایای کانکس پلیس

نصب آسان، هزینه پایین و مقرون به صرفه بودن نسبت به سازه های ثابت آهنی و بتنی و ..، قابلیت انتقال آسان. عایق پلی استایرن، عایق فوم پلی اورتان، قابلیت دمونتاژ و صب مجدد، وجود شاسی مقاوم فلزی از ورق گالوانیزه، مقاوم در برابر زمین لرزه، مقاوم در برابر رطوبت و تابش مستقیم آفتاب، فضای مجهز کاملا پیش ساخته، عدم محدودیت ساخت در ابعاد متفاوت، قابل استفاده برای کاربردهای مختلف مدیریتی پلیس است. همچنین باید متذکر شد که برای شرایط آب و هوایی و موقعیت های مختلف مناسب اند و ساخته شدن سریع و حمل و نقل آسان باعث محبوبیت هر چه بیشتر آن میشود. این کانکس ها بنا به درخواست مشتری و نوع نیاز او میتواند ثابت و متحرک (چرخ دار) باشد.

مشخصات فنی

  • استراکچر دارای اسکلت بندی بسیار محکم به جهت اینکه اینگونه کانکس ها ممکن است دفعات زیادی بخواهند جابه جا نمایند
  • در کانکس پلیس بعضی مواقع آبدارخانه با شیرآلات درجه یک ایرانی تعبیه شده برای استفاده نیروهای زحمت کش پلیس
  • در اینگونه کانکس ها تیرآهن های خود را به صورت دورکلاف استفاده کرده تا بتواند مقاومت کانکس را بالا ببرد.
  • دیوارپوش در این کانکس ها از نوع PVC لمینت دار که در اکثر موارد رنگ کرم بوده استفاده می گردد
  • رنگ بندی این کانکس با توجه به تعریف رنگ سبز برای پلیس ثابت بوده و با ترکیب سفید می باشد
  • درب و پنجره کانکس های پلیس اکثر مواقع از جنس آلومینیوم سنگین یا UPVC بوده است
  • کفپوش کانکس به خاطر تردد زیاد از چوب های بسیار محکم چندلایه استفاده می گردد
  • ایجاد حفاظ برای درب و پنجره ها در صورت نیاز

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved