کانکس مطبوعاتی

کانکس مطبوعاتی چیست؟

کانکس مطبوعاتی یکی دیگر از محصولات پر مخاطب شرکت کانکس کاراد سازه است. این کانکس زیر مجموعه کانکس فروشگاهی میباشد و همانطور که از نام این محصول پیداست جهت عرضه خدمات شهری و مطبوعات و روزنامه ساخته میشود که شما نیز این تیپ کانکس را در سطح شهر به وفور در میادین و مراکز پر تردد دیده اید. در اصل این کانکس همان کیوسک یا دکه روزنامه فروشی است.

انواع کانکس مطبوعاتی چیست؟

کانکس مطبوعاتی نیز به چند دسته نیز تقسیم و قابل اجرا است. اصولاً کیوسک مطبوعاتی نیز باید از نمای زیبایی برخوردار باشد و مطابق با اصول شهری ساخته شود تا بتواند در زیبایی شهر موثر واقع شود تا مخاطب ها با دیدن این کانکس جذب آن شوند.

از طرفی نوع طراحی باید مطابق با نوع محصول باشد تا ذهنیتی برای مخاطب ایجاد و مردم با دیدن کانکس مطبوعاتی آگاه شوند که این کانکس جهت فروش روزنامه و مجلات میباشد. کانکس کاراد سازه این کانکس را به چند دسته تقسیم بندی میکند. از قبیل مطبوعاتی کامپوزیت، مطبوعاتی ترمو وود، مطبوعاتی سمنت برد، مطبوعاتی ساده با نمای ورق، مطبوعاتی سایدینگ و مطبوعاتی سنتی که شما این محصول را همچنان در میداین و چهارراه ها می بینید که ما به دو نوع آن میپردازیم از همه پر مخاطب تر است.

کانکس مطبوعاتی ساده با نمای ورق چیست؟

شاید کلمه کیوسک روزنامه یا دکه روز نامه فروشی در ذهن شما نمای قدیمی از یک کانکس با نمای ورق را ایجاد کند. درست است این همان کانکس مطبوعاتی معمولی با نمای ورق است که ما در این مبحث به نحوه اجرا و جزئیات آن می پردازیم. کیوسک مطبوعاتی ساده با نمای ورق از هزینه کمتری برخوردار هستند و مواد تشکیل دهنده آنها از جنس بدنه خارجی کانکس معمولی از نوع ورق گالوانیزه پیش رنگ کوره ای میباشد که توسط پیچ های سرمه ای به اسکلت سازه متصل میشوند.

شاسی آن از جنس تیر آهن IPE نمره 14 الی 12 بصورت دورکلاف یا موازی قابل اجرا بوده و بنا به سفارش نوع آن قابل انتخاب میباشد و اسکلت از پروفیل های آهنی 40×40 و 40×80 به ضخامت 2 میلیمتر بوده توسط جوش ممتد به یکدیگر متصل و در نهایت با ضد زنگ پوشش داده میشود.

قسمت بازشوی بزرگ آن هم با پنجره دوجداره بازشو و هم با شیشه سکوریت بنا به سفارش قابل اجرا می باشد. برای حفاظت از سازه در برابر سرقت نیز هم حفاظ هایی بصورت نرده آهنی و هم صفحه هایی از ورق آهنی به ضخامت دو میلیمتر بصورت کشویی می توان برای آن در نظر گرفت.

کانکس مطبوعاتی معمولی نیز دارای سیم کشی برق بصورت رو کار بوسیله داکت های استاندارد و قرار گیری کلید و پریز در محل های مورد نیاز می باشد و برای روشنایی سازه از داخل روی سقف آن چراغ مهتابی و از بیرون چراغ تونلی با حباب ضد آب نصب می گردد.

کانکس مطبوعاتی کامپوزیت چیست و چگونه ساخته میشود؟

اصولاً نمای بیرونی این کانکس مطبوعاتی از کامپوزیت آلومینیومی است که ما در کانکس کامپوزیت این نوع محصول و مواد تشکیل دهنده آن را کاملاً توضیح دادیم درب و پنجره کانکس از UPVC دوجداره با یرآق آلات استاندارد ایرانی درجه یک میباشد که تمام قسمت های باز شو جهت فروش محصول میتواند از کرکره برقی یا ساده استفاده گردد.

  • اسکلت از پروفیل های رایج در بازار با مقاطع 40×40 و 40×80 می باشد.
  • شاسی تیرآهن از IPE نمره 14 الی 18 بر اساس متراژ کانکس متغیر است سیستم برق کشی کانکس بصورت روکار بوده که بخش اصلی آن از داخل قرنیز هایی که نقش داکت را نیز ایفا می کنند عبور کرده و توسط داکت های استاندارد به یک فیوز مینیاتوری جهت حفاظت از مدار متصل شده است.
  • روشنایی توسط تایل مهتابی که بر روی سقف نصب گردیده تامین می شود و روشنایی بیرون توسط هالوژن های LED که بر روی تاج کانکس نصب شده تامین می گردد.
  • نمای داخلی از PVC طرح چوب قابل شستشو که با زیر کوبی تخته جهت اتصال بهتر استفاده می گردد و عایق از پلی استایرن 4 سانتیمتری با دانسیته مجاز می باشد و کف کانکس یا میتوان از تخته کف 18 میل ضد آب مالزی رزین شده باشد یا میتوان از سرامیک درجه یک استاندارد ایرانی با اجرای ملات ماسه و سیمان اجرا گردد.

ابعاد کانکس مطبوعاتی چیست؟

اصولاً ابعاد این کانکس از 2.40×3 شروع میشود الی 2.40×6 که گاها دیده شده عرض کانکس مطبوعاتی تا 3 متر متغیر است و طراحی و تیپ این کانکس ها در شرکت کانکس کاراد سازه انجام میپذیرد.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved