کانکس سالن غذا خوری

کانکس سالن غذا خوری

کانکس سالن غذا خوری یکی دیگر از محصولات شرکت کانکس کاراد سازه می باشد. شاید نام کانکس غذاخوری در ذهن مخاطب ایجاد سوال کند که آیا برای سالن غذاخوری میتوان از کانکس استفاده کرد یا خیر؟ مسلماً جواب سوال مثبت است.

مزایای کانکس سالن غذا خوری

از آنجایی که ساعات کاری برای هر مجموعه ای ارزشمند و تلاش می شود که به بهترین نحو با راندمان بالای کارکنان باشد، طبق مطالعات بدست آمده بخش زیادی از زمان نیرو های کار و حتی دانشجویان صرف آماده سازی، صرف نهار و جمع نمودن ظروف آن می شد که شرکت ها با احداث کانکس سالن غذا خوری و بنا نهادن آشپزخانه های مرکزی تلاش در بهینه سازی زمان کارمندان خود نمودند. چرا که یک مهندس و متخصص ساعات کاری و دستمزدش بسیار بالاتر از این است که زمان خود را صرف مهیا نمودن غذا در محل کار خود کند.

در بسیاری از این مجموعه ها با روش های پیش ساخته و بدون نیاز به عملیات بنایی سالن هایی تحت عنوان کانکس سالن غذا خوری احداث نمودند که در واقع یک سوله بزرگ برای مهیا نمودن غذای مورد نیاز پرسنل بوده است. البته برخی دیگر نیز از ابتدا درون مجموعه خود پلان آن را دیده و با مصالح بنایی آن را ساخته و به بهره برداری رسانیده اند.

کاربرد کانکس سالن غذا خوری

این کانکس ها در انواع مجموعه ها که دارای پرسنلی و یا حتی مراجعه کننده زیادی هستند کاربرد داشته که از جمله مهم ترین آنها شرکت های تولیدی، سازمان ها و اداره جات، دانشگاه ها و بیمارستان ها، پادگان های نظامی، نمایشگاه ها و سالن های اجتماعات همگی جز مواردی هستند که در آنها یک کانکس سالن غذاخوری تعبیه می گردد. برخی از آنها بصورت اختصاصی برای پرسنل و برخی دیگر بصورت عمومی برای مراجعه کنندگان بوده و در برخی موارد نیز با توجه به سلسله مراتب سازمانی ممکن است سالن غذاخوری پرسنل از مهندسین و مدیران جدا باشد.

مشخصات فنی

در یک نگاه کلی کانکس سالن غذا خوری همانگونه که از نامش مشخص است یک سالن بزرگ با سقفی کمی بلند تر از اتاق های اداری است که در آن میز ها و صندلی ها چیده شده و یک کانتر تحویل غذا نیز در آن وجود دارد. قسمت کانتر محل قرار گیری متصدی سالن بوده که از طریق یک درب یا دریچه به آشپز خانه اصلی متصل می گردد. غذا از این درب وارد و ظروف غذا های صرف شده نیز از همانجا به دیگ شور خانه منتقل می گردد.

دو نکته اصلی در ساخت و مشخصات فنی کانکس سالن غذا خوری عبارتند از استفاده از مصالح کاملا بهداشتی که می توان کف سازی با سرامیک و دیوار های ساندویچ پانلی را در این مورد پیشنهاد داد و دیگری میزان نورگیری یا همان محل تعبیه پنجره ها می باشد. درب کانکس نیز به علت عمومی بودن این فضا می بایست از نوع دو لنگه بازشو بوده تا در ساعات پر تردد تداخلی بین وارد شوندگان و کسانی که قصد خروج از سازه را دارند پیش نیاید. بهتر است یک کانکس سرویس بهداشتی نیز در کنار سازه جهت شستشوی دستان قبل از صرف غذا تعبیه گردد.

روش ساخت

کانکس سالن غذا خوری معمولا به صورت اجرا در محل بوده چرا که در اکثر موارد ابعاد آن بزرگ و قابل حمل نمی باشد ولی در برخی موارد نیز به دلیل الزامات موجود میتوان دو تکه آن رانیز تولید و سپس به محل منتقل نمود که می بایست حتما  قیل از این کار طول مسیر را یک بازدید کارشناسانه کرده تا در موقع حمل سالن غذا خوری به مشکل بر نخوریم. زمان مورد نیاز برای اجرای این سازه با اندازه متوسط حدود 25 تا 30 روز زمان نیاز دارد تا تمامی بخش و متعلقات آن تجهیز گردد.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved