کانکس دو طبقه

کانکس دو طبقه

کانکس دو طبقه یکی دیگر از محصولات پر مخاطب شرکت کانکس کاراد سازه می باشد. کانکس دو طبقه بنایی است که بصورت دو طبقه بر روی یکدیگر اجرا می شود. در این روش دو حالت کلی وجود دارد. حالت اول دو طبقه کاملا از یکدیگر جدا بوده و توسط یک دستگاه پله خارجی به طبقه بالا دسترسی خواهیم داشت و حالت دیگر بصورت چسبیده که هر دو طبقه به یکدیگر مرتبط و پله ارتباطی نیز درون فضا قرار دارد.

کانکس کاراد سازه برای اجرای هر دو روش از متد خاصی در طراحی استفاده می کند. کاربری کانکس اداری در اکثر مواقع جهت تجهیز کارگاهی می باشد که فضای مکفی برای گذاشتن کانکس ها در کنار هم را ندارد می باشد. دلیل ساخت کانکس دو طبقه معمولا استفاده حداکثری از فضا برای کاربری های اداری و یا مسکونی می باشد. و با ارتفاع گرفتن سازه معمولا از طبقه دوم دید و منظر مناسبی ایجاد می شود که این خود یکی دیگر از دلایل دوطبقه ساختن این نوع سازه ها می باشد.

در هنگام ساخت کانکس دو طبقه توجه به آکس بندی ستون ها و محل قرار گیری آنها اهمیت زیادی داشته تا هم باعث از بین رفتن نشود. و هم اینکه به علت بارگذاری طبقه دوم بر روی آنها باید به گونه ای طراحی شود که به خوبی بار طبقه دوم را تحمل و به زمین انتقال دهد. از این رو می بایست نقشه های سازه ای توسط مهندسین محاسب برسی و نوع هرکدام مشخص شده باشد.

نکات مهم ساخت کانکس دو طبقه

در هنگام ساخت کانکس پیش ساخته دوطبقه توجه به آکس بندی ستون ها و محل قرار گیری آنها اهمیت زیادی داشته تا هم باعث از بین رفتن فضا های اصلی نشود و هم اینکه به علت بارگذاری طبقه دوم بر روی آنها باید بگونه ای طراحی شود که بخوبی بار طبقه دوم را تحمل و به زمین انتقال دهد. نکته بعدی در باره نحوه ساخت و حمل کانکس  دوطبقه می باشد که باید این نکته را در نظر داشته باشید که

این سازه بر عکس دیگر محصولات کانکس کاراد سازه قابلیت جابجایی نداشته و از پایه در محل ساخته می شود و دلیل آن هم این است که برای مقاومت بیشتر سازه نیاز است که ستون ها به فونداسیون متصل بوده و برای جلو گیری از انتقال صدای رفت و آمد طبقه بالا به طبقه پائین، کف طبقه بتن ریزی و سپس سرامیک می شود که این موارد باعث شده تا دیگر نتوان مانند یک کانکس معمولی این سازه را با جرثقیل و تریلی جابجا کرد.

مزایا و معایب

از نظر مزایا اصلی ترین آن استفاده حداکثری از میزان مساحت موجود بوده که به این روش میتوان فضاهای بیشتری را مورد استفاده قرار داد اما از معایب آن هم زمان بیشتر اجرای آن نسبت به سازه های یک طبقه، نیاز به فونداسیون، چرا که این کانکس کاملا مشابه یک خانه کامل بوده و نمی توان آن را مانند ویلای پیش ساخته یک طبقه از جایی به جای دیگر انتقال داد.

کانکس پیش ساخته دو طبقه بنایی است که به صورت دو طبقه بر روی یکدیگر اجرا می شود. در این روش دو حالت کلی وجود دارد. حالت اول دو طبقه کاملا از یکدیگر جدا بوده و توسط یک دستگاه پله خارجی به طبقه بالا دسترسی خواهیم داشت. و حالت دیگر به صورت دوبلکس که هر دو طبقه به یکدیگر مرتبط و پله ارتباطی نیز درون فضا قرار دارد.

کانکس کاراد سازه برای اجرای هر دو روش از متد خاصی در طراحی استفاده می کند. و معمولا در حالت دوبلکس فضا های عمومی مانند حال و پذیرای در طبقه پائین و اتاق خواب ها و یا اتاق مطالعه در طبقه بالا قرار می گیرند.کاربری این نوع سازه ها در اکثر مواقع مسکونی اما گاها نیز اداری می باشد. ساخت ویلای پیش ساخته دو طبقه معمولاً استفاده حداکثری از فضا برای کاربری های اداری و یا مسکونی می باشد. و با ارتفاع گرفتن سازه معمولا از طبقه دوم دید و منظر مناسبی ایجاد می شود که این خود یکی دیگر از دلایل دو طبقه ساختن این نوع سازه ها می باشد.

قیمت و نحوه خرید کانکس دو طبقه

درباره مراحل اجرا و زمان و همچنین قیمت این کانکس باید بگوئیم که ابتدا محل مورد نطر بازدید و با توجه به شرایط موجود نقشه های فاز یک معماری آن ترسیم شده و برای تائید به کارفرما ارسال می شود. و همچنین لیستی از مصالح مصرفی و امکانات سازه ضمیمه نقشه ها شده است که با توجه به آنها هزینه کار برآورد می گردد. و نمیتوان قیمت کلی برای همه آنها در نظر گرفت زیرا متغییر های متفاوتی در نوع ساخت و شرایط هر ویلای پیش ساخته دو طبقه یا کانکس دو طبقه وجود دارد.

به طور پیش فرض زمان مورد نیاز برای اجرای آن نیز حداقل 15 روز و حداکثر 30 روز در نظر گرفته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از دیگر امکانات و شرایط این کانکس می توانید با بخش مشاوره کانکس کاراد سازه در این رابطه تماس برقرار نموده و موضوع را با آنها در میان بگذارید تا اطلاعات تخصصی بیشتری را در اختیار شما قرار دهند.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved