کانکس انباری

کانکس انباری

کانکس انباری پیش ساخته (انباری آماده) یکی دیگر از محصولات کانکس کاراد سازه است. سازه ای پر کاربرد برای واحدهای آپارتمانی که نیاز به فضایی برای قرار دادن وسایلی که دیر به دیر به آنها احتیاج دارند کاربرد دارد. به طور معمول در ساختمان های آپارتمانی چنین فضایی تعبیه شده است. اما گاهاً نیز مواردی وجود داشته که به دلیل محدودیت و یا نیاز به فضا جهت تامین پارکینگ در ابتدا از ساخت آن صرفه نظر شده است. این سازه برای استفاده به عنوان انبار در واحدهای مسکونی، واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین کارگاه های عمرانی و ساختمانی میباشد.

نوع و ابعاد هریک از آنها بنا به نیاز خریدار و کاربری آن متفاوت بوده و از یک فضای کوچک به ابعاد 1×.15 تا به اندازه یک سوله بزرگ 10×20 و یا حتی بیشتر ممکن است متغییر باشد. برخی از آنها در کارخانه و برخی دیگر در محل اجرا میشوند. برخی از آنها مجموع چند انباری در کنار یکدیگر و گاها نیز متصل به یکدیگر بوده، به خصوص آنهایی که برای واحدهای مسکونی به صورت کانکس انباری اجرا در پشت بام ساخته یا پارکینگ طبقات زیر همکف و یا حتی حیاط اجرا میشوند.

انواع کانکس انباری

کانکس های انباری شرکت کانکس کاراد سازه به دسته های مختلفی تقسیم میشوند. از جهتی دیگر نیز انواع انباری پیش ساخته قابل بررسی بوده که آن نیز نوع کاربری مسکونی یا صنعتی آن میباشد که معمولاً در نوع مسکونی بعد کوچک و در نوع صنعتی ابعادهای بزرگ و گاهاً به اندازه یک سوله میباشند. در ادامه چند نمونه از پرکاربردترین آن را آورده ایم تا به عنوان راهنمای برای خریداران بتوان به این مطلب مراجعه و مناسب ترین آنها را برای خرید انتخاب کنید.

  • انباری پیش ساخته در حیاط
  • انباری پیش ساخته روی بام
  • ساخت انباری پیش ساخته در محل
  • انباری پیش ساخته برای واحد مسکونی
  • کانکس های انباری پیش ساخته
  • کانکس های انباری معمولی یا ساده
  • کانکس انباری کارگاهی یا عمرانی

کانکس انباری برای واحد مسکونی

یکی از انواع کانکس انباری اجرا برای واحد مسکونی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد که واحد مسکونی در یک آپارتمان خریده اید اما انباری هایی که به واحد ها تعلق دارد یا به تعداد کافی نیست و یا ابعاد آن جوابگوی نیاز شما نبوده باشد. در این شرایط میتوان از کانکس انباری جهت ایجاد فضایی برای قرار دادن وسایل استفاده کرد. میتوان آن را هم در پارکینگ و هم در پشت بام قرار داد. زیرا شرایط هر آپارتمان با دیگری متفاوت بوده و باید دید که بستر لازم جهت اجرای این کار در کدام محل محیا میباشد و حتی میتوان در حیاط ساختمان نیز آن را اجرا نمود که در ادامه انواع روش های آن را به صورت مختصر برسی نموده ایم.

ساخت انباری در حیاط

ساخت کانکس انباری در حیاط دارای مزیت های نسبت به کانکس اجر در روی بام میباشد. به طور مثال دسترسی انباری در حیاط بسیار بهتر است تا اینکه آن را در بام ساخت. مسافت مسیر یکی از معایب میباشد در صورتی که در حیاط یک مزیت محسوب میشود و افراد حتی پس از خرید میتوانند با خوردو شخصی خود تا جلوی درب کانکس انباری خود شوند و تمام خرید خود را در محل مناسب تخلیه کنند. از طرفی پله ها و مسافت تا بام بسیار است و برای افراد مسن بسیار دشوار است و شاد در آسانسور برق ساختمان به دلایلی ضیعف و قطع شود و فرد در آسانسور میماند که این نیز یکی دیگر از ضعف های این کانکس میباشد.

ساخت کانکس انباری روی پشت بام

یکی از محل ها برای اجرای کانکس انباری پشت بام آپارتمان ها میباشد. چرا که در بسیاری از آنها فضای بلا استفاده دیگری وجود ندارد و از طرفی پشت بام به نوعی مشاع و برای استفاده کلی اهالی میباشد که دارای مساحت کافی و بستر مسطح مناسبی برای این کار میباشد.

در هنگام ساخت در چنین فضایی باید به جهت گیری و وزش بادهای منطقه توجه نمود و در صورت نیاز کانکس انباری را از محل های مناسبی به قسمتی از ساختمان متصل نمود تا در هنگام وزش بادهای شدید و طوفان از پایداری سازه اطمینان حاصل نموده باشیم. از دیگر نکات مربوط به این مورد نیز تداخل نداشتن سازه با سیستم های تاسیساتی و کولر های مستقر بر روی بام بوده و حتی نباید در فاصله نزدیک به کندانسورهای خنک کننده ها ساخته شود. چرا که از تهویه صحیح هوای آنها جلوگیری نموده ضمن اینکه باعث گرم شدن سازه نیز میگردد.

ساخت کانکس انباری در محل

این نوع کانکس انباری برای ساختمان و آپارتمان های مسکونی کاربرد داشته که به دلیل محدودیت های مختلفی مانند ارتفاع یا عرض کم خیابان امکان حمل سازه را به داخل مجموعه نداشته و اهالی به دلیل کمبود فضا تصمیم به ساخت انباری در پارکینگ یا پشت بام میکنند. در این حالت شرکت کاراد سازه کارشناسان مجرب جهت بازدید لوکیشن ارسال کرده و پس از بازدید نهایی و متره مورد نظر و عقد توافق نامه و پیش پرداخت ، مصالح مورد نیاز جهت تولید انباری پیش ساخته اجرا در محل به محل منتقل و انباری پیش ساخته را در همان محل بنا میکنند.

بسیاری از ساختمان ها شاید اتفاق افتاده باشد که انباری برای تک تک واحد ها تامین نشده شاید شما نیز از این موصوع مستثنی نباشد و برای شما نیز این موضوع غریبه نباشد. در این شرایط میتوان از کانکس انباری جهت ایجاد فضایی برای قرار دادن وسایل استفاده کرد.

میتوان آن را هم در پارکینگ و هم در پشت بام قرار داد زیرا شرایط هر آپارتمان با دیگری متفاوت بوده و باید دید که بستر لازم جهت اجرای این کار در کدام محل محیا میباشد و حتی میتوان در حیاط ساختمان نیز آن را اجرا نمود که در ادامه انواع روش های آن را به صورت مختصر برسی نموده ایم. نکته مورد توجه قیل از اقدام به سفارش ساخت کانکس انباری در واحدهای مسکونی این است که باید از مابقی اعضاء ساختمان رضایت کسب نمود تا ساخت آن باعث مزاحمت باقی ساکنین نگردد.

انباری پیش ساخته

همانطور که از نام این کانکس پیداست، کانکس انباری پیش ساخته به صورت آماده در محل مورد نظر قرار میگیرد. در این روش برای کمبود فضای انباری  و یا جبران نبود آن در آپارتمان های مسکونی یک سازه پیش ساخته را به درون ساختمان منتقل کرده و به عنوان انباری از آن استفاده میکنند.

کانکس انباری معمولی یا ساده

کانکس انباری معمولی یا ساده بیشتر برای استفاده در آپارتمان و خانه های مسکونی و با ابعاد استاندارد 1.5 در 2 متر بوده که بنا به نیاز ساکنان متغییر خواهد بود. اما گاهاً متراژ افزایش می یابد. این سازه شامل یک درب و سیستم برق کشی بوده و در واقع یک اتاق ساده پیش ساخته محسوب میشود. مگر که خریدار بخواهد در آن طبقه و قفسه هایی برای قرار دادن اجناس خود تعبیه شود. این شکل از انباری ساده ترین و مرسوم ترین نوع آن در واحدهای مسکونی بوده اما در واحد های صنعتی معمولاً از ابعادهای خیلی بزرگتری استفاده میشود.

کانکس انباری آماده

شرکت کاراد سازه برای مقرون بصرفه بودن و زمان مشتریان عزیز و برای آنهایی که میخواهند در کمترین مدت یک انباری داشته باشند شروع به تولید کانکس انباری آماده با ابعاد مختلف کرده است که در صورت درخواست مشتری به محل ارسال گردد. لازم به ذکر است این کانکس ها برای خریدارنی است محدویت مکانی و نصب ندارند و این نوع  انباری پیش ساخته برای بام استفاده نمیشود.

کانکس انباری کارگاهی یا عمرانی

اکثر کارگاه های ساختمانی و عمرانی شرکت های تولیدی صنعتی در مواقعی جهت تجهیز کارگاه و یا گسترش کار نیاز به فضای انباری دارند تا وسایل و ابزار آلات و یا مصالحی که در روز های آینده قرار است مورد استفاده قرار گیرد را در آن جای دهند. در این شرایط کانکس انباری یکی از راه حل ها برای این مسئله میباشد که با توجه به نیاز هر کارگاه ساختمانی و یا شرکت تولیدی ابعاد آن مشخص میشود و پس از ساخت به محل انتقال می یابد. اگر در این شرایط نیز بستر برای حمل سازه به محل محیا نبود مانند ساختمان های مسکونی میتوان آنرا در محل نیز اجرا نمود.

هنگامی که انباری پیش ساخته برای یک واحد صنعتی تولیدی و یا کارگاه عمرانی ساخته میشود بهتر است فضایی برای استقرار انبار دار و بایگانی اسناد مربوط به ورود و خروج به انبار برای آن در نظر گرفته شود و همینطور درب و قفل ها باید به گونه ای ساخته شوند که امکان سرقت از آنها در زمان هایی که انبار دار در آن حضور ندارد نباشد.

قیمت کانکس انباری

اصولاً قیمت کانکس انباری با توجه به مساحت، نوع مصالح مصرفی و نقشه  آن تعین میشود و ممکن است دو سازه با ابعاد یکسان به دلیل اختلاف در نوع مصالح قیمت یکسانی نداشته باشند. به این دلیل خرید انباری پیش ساخته آماده تحویل درب کارخانه با کانکس انباری اجرا در محل آن متفاوت است. اما برای اطلاع از حدود قیمت این کانکس بهتر است با مشاوران شرکت کانکس کاراد سازه در تماس بگیرید، مشاوران ما با لبخند پاسخگو به شما عزیزان هستند.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved