کانکس اضطراری

کانکس اضطراری

کانکس اضطراری یکی از محصولات گروه صنعتی کانکس کاراد سازه می باشد که برای مواقع اضطراری مانند بلاهای طبیعی و غیر طبیعی از قبیل سیل، زلزله، سونامی، فعال شدن آتشفشان و جنگ می باشد و جهت امداد رسانی و اسکان موقت بکار می رود. که ما در سعی کرده ایم مواردی که کانکس اضطراری بکار می رود را کامل توضیح دهیم.

کانکس موقعیت های اضطراری

یکی دیگر از نمونه های پرکاربرد برای این سازه استفاده در نمایشگاه و گرد همایی های بین المللی می باشد. در این مواقع به علت کمبود زمان و بازگشایی نمایشگاه ، تایم کافی برای انجام عملیات ساختمانی و جود نداشته و برای برپایی بسیار از غرفه ها از کانکس نمایشگاهی اضطراری استفاده می شود.

البته نمای ظاهری و تجهیزات این نوع سازه ها با نوعی که برای اسکان موقت مورد استفاده قرار می گیرد کاملا متفاوت بوده و گاها دارای تجهیزات لوکس و امکانات جانبی می باشند.

چرا که سازمان های شرکت کننده در نمایشگاه می خواهند ارائه مناسبی از مجموعه خود و یا خدماتی که عرضه می کنند را به مراجعین نشان دهند و از این رو سازه هایی با نمای بسیار ساده و اولیه را برای این کار انتخاب نمی کنند و برای بهبود کیوسک خود معمولا اقدام به طراحی اختصاصی بصورت سه بعدی می کنند.

مدت زمان استفاده از این سازه ها در طول برگزاری نمایشگاه خواهد بود و بعضا شرکت ها پس از نمایشگاه این سازه را به عنوان کانکس اداری به درون مجموعه خود برده و کاربری دیگری برای آن در نظر گرفته و یا در محلی از آن نگهداری می کنند تا سال آینده و هنگام برپایی نمایشگاه مجدد از آن استفاده کنند.

کاربری کانکس اضطراری

مهمترین زمان استفاده از کانکس اضطراری در هنگام بلا های طبیعی مانند سیل و زلزله می باشد. که دلیل اصلی آن آسیب جدی خانه و ساختمان ها می باشد.عملاً ساکنین و مردمان سیل زده یا زلزله زده خانه و کاشانه خود را از دست می دهند در این هنگام عملیات باز سازی و برآورد زمان زیادی می برد.

تا اتمام عملیات باز سازی این خانوار ها به مکانی برای اسکان موقت نیاز دارند و بخصوص اگر این نوع اتفاق ها در فصول سرد سال مانند پائیز و زمستان رخ دهد چراکه سرمای شدید هوا در هنگام شب این نیاز را بیشتر کرده و نمی توان از این سرما در هنگام شب جان سالم بدر برد.

جهت این منظور کانکس اضطراری برای اسکان موقت برای مردمان سیل زده و زلزله زده استفاده می شود. کانکس های اضطراری باید دارای سرویس بهداشتی و آبدارخانه و سیستم سرمایش و گرمایش باشد تا شرایط اولیه یک خانه موفقت را داشته باشند.

از طرفی کانکس اضطراری باد محکو باشد تا خانوار های که از آن استفاده می کنند در فضای ایمن باشند که متاسفانه در زلزله اخیر اخبار های که به گوش میرسید حاکی از ضعیف بودن کانکس ها و نارضایتی خانوار های زلزله زده بود.

کانکس امداد رسانی

از دیگر از کانکس اضطراری کانکس های امداد و نجات مستقر در جاده ها می توان اشاره نمود که کاربرد آنها امدادی و خدمات پزشکی می باشد. که عملا جهت رخ دادن حوادثی مانند تصادفات در جاده های بین شهری که فاصله زیادی تا بیمارستان ها و درمانگاه ها دارند بخصوص در مواقع پر سفر سال

مانند ایام تعطیلات عید نوروز و موارد مشابه آن تعدادی از این نوع کیوسک ها را به مانند یک درمانگاه کوچک با تجهیزات پانسمان و امداد رسانی برای احیای جان آسیب دیدگان در فواصل مختلفی از راه ها نصب می کنند. در این سازه ها همواره پرستار و پزشک کشیش وجود دارد و یک آمبولانس نیز برای انتقال مجروح از محل حادثه به آن و یا از آنجا به بیمارستان مرکزی در اختیار آنها قرار می دهند.

ساخت کانکس اضطراری

زمان مهم ترین فاکتور در هنگام وقوع حوادث است و همانطور که مستحضر هستید استفاده از این نوع کانکس برای مواقع فوریتی بوده و زمان مکفی برای ساخت و ساز نیست.

به همین خاطر سازمان های وابسته سعی کرده اند با شرکت کانکس کاراد سازه در این خصوص وارد مذاکره شده تا این شرکت کانکس های اضطراری مطابق با استاندارد های هلال احمر را ساخته و در جای بصورت انبوه دپو کرده تا در زمان نیاز از آنها برای موارد فوق استفاده کند.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved