نمای کانکس

دسته بندی

آخرین مقالات

برچسب ها

ارتباط با ما

نمای کانکس
2022-06-17
aradads
230

نمای کانکس و سازه های پیش ساخته

نمای کانکس و انواع سازه پیش ساخته یک موضوع بسیار مهم است چون بیننده در برخورد اول با دیدن کانکس یک پیام تصویری به ذهنش او مخابره شده و با سرعت بسیار بالا در ناخودآگاه او پردازش میشود و یک تصویر ذهنی به همراه یک سری اطلاعات را به شخص میرساند. این مسئله زمانی مهم میشود که بخواهیم تفاوت ایجاد نموده و در ذهن بیننده متمایز دیده شویم.

مثلاً در یک کارگاه عمرانی که تعداد زیادی کانکس کارگاهی وجود دارد که کاربری مختلفی از جمله اسکان پرسنل، غذاخوری، سرویس بهداشتی، اتاق مهندسین و بسیاری دیگر برای آن تعریف شده، تصمیم داریم برای مدیر پروژه و یا دفتر فروش واحدهای مجموعه نیز یک کانکس بسازیم. برای اینکه شخص به محض ورود به مجموعه بتواند تشخیص دهد که دفتر مدیر پروژه و یا اتاق مهندسین کدام است. باید تفاوت ظاهری در نمای کانکس وجود داشته باشد. تا آن را از سازه های دیگر، مانند اتاق استراحت پرسنل متمایز کند. از این طریق به راحتی می‌توان یک مجموعه کاری را با سلسله مراتب و چارت سازمانی آن بدون هیچ گونه توضیحی و به صورت بصری تعریف کرد.

در مثال بعد نمای کانکس کافی شاپ یا فست فود را در نظر بگیرید، این نوع کاربری قطعاً باید دارای تفاوت زیادی با یک کانکس کارگاهی باشند. زیرا کاربری و نیاز فضا این را طلب میکند که هم مسائل مربوط به بهداشت در کانکس متفاوت است و هم شکل کلی نمای ظاهری کانکس باید طوری طراحی شده باشد، که مخاطب را جذب کند و باعث افزایش فروش آن گردد. زیرا همانگونه که پیش تر گفته شد نمای ظاهری سریع ترین پیام بصری حاوی اطلاعات کلی را به ذهن مخاطب مخابره میکند. اگر در این مورد موفق شود تصویر خوبی در ذهن بینندگان ایجاد کند، باعث جذب مشتری و در نهایت بالا رفتن فروش یک کیوسک فست فود یا فروشگاه سیار میگردد.

طراحی نمای کانکس

کانکس کاراد سازه برای این منظور و با آگاهی از اهمیت این موضوع در موفقیت تجاری یک کانکس فروشگاهی و یا خدماتی اقدام به طراحی سه بعدی نمای کانکس برای کاربری خاص خود در مرحله پیش تولید میکند. این امر علاوه بر برطرف کردن خطاهای احتمالی در هنگام ساخت کانکس باعث ظهور محصولی جدید با نگاهی نو میگردد که به خوبی خریدار کانکس را به هدف خود که همانا ثبت در ذهن مخاطب میباشد میرساند.

البته این امر نیازمند دانش مهندسی و طراحی محصول است که گروه طراح باید با مراحل ساخت و تولید نیز کاملاً آشنا و مسلط باشند. تا جزییات طرح و نما کاملاً مشابه آنچه در نهایت تولید خواهد شد باشد. همیشه در دنیای تجارت برندهای بزرگ برای پیشی گرفتن از رقیبان خود به دنبال ایجاد تفاوت در خدمات رسانی و نوع محصول خود میباشند. تا از این طریق خود را در حافظه مشتریان ثبت نمایند و شاهد فروش روز افزون محصولات خود باشند. توجه به نما نیز همواره جز این دسته از اقداماتی میباشد که کاملا شبیه به بسته بندی متفاوت محصول و یا خدماتی متمایز عمل میکند و مانند یک ویترین در ذهن خریداران به ثبت میرسد.

زیبایی نمای کانکس

پیشنهاد ویژه کانکس کاراد سازه برای زیبایی نمای کانکس استفاده از مصالح درجه یک و لوکس است که البته باید از دوام کافی برخوردار باشند. زیرا بارها شاهد تولید محصولات لوکسی بوده ایم که با گذشت زمان کوتاهی از تولید آنها شکل ظاهری و لوکس خود را به دلیل بی کیفیتی مصالح از دست داده اند که شامل رنگ پریدگی متریال در اثر تابش خورشید و یا از بین رفتن مصالح به دلیل بارندگی و این گونه موارد در گذشته بوده ایم که اینها همه حاصل بررسی نکردن کانکس در مرحله پیش تولید میباشد.

مسئله بعدی استفاده از جداره شیشه ای بزرگ و ایجاد نورپردازی در هنگام شب است که باعث زیبایی و خاطره انگیزی نمای سازه در هنگام شب میگردد. همچنین ایجاد فضای سبز و یا گلدان های بزرگ در کنار کیوسک نیز به زیبایی آن می افزاید. برای طراحی و تولید هر کانکس جهت اجرای نمای بیرونی و نمای داخلی آن، میتوان از ابزار و مصالح متفاوتی متناسب با نیاز هر مشتری استفاده نمود.

برای ساخت انواع کانکس میتوان از مصالح متفاوتی همچون پانلی (ساندویچ پانل)، سایدینگ، نمای کامپوزیت، نمای چوب ترموود، نمای دکوراتیو و… استفاده کرد. هر یک از مواد و مصالح در زمینه کاربری مناسب به خود، عملکرد بهتری را ارائه میدهند که در ادامه به برخی از این مصالح و موارد کاربری آن اشاره میکنیم.

انواع نمای خارجی کانکس و کاربرد آن

  • نمای سایدینگ: نمای سایدینگ برای مواردی چون کانکس ویلایی بسیار کارآمد میباشد. نمای سایدینگ به دو صورت PVC و فلزی الکترواستاتیک مورد استفاده قرار میگیرد.
  • نمای چوب ترموود: یکی از انواع کانکس ویلایی را میتوان بنا به درخواست مشتری، با مصالحی به نام ترموود طراحی و تولید کرد. نمای این نوع کانکس به صورت چوبی میباشد. اما در برابر شرایط هوایی نیز مقاوم میباشد. این نوع نما در برابر بارندگی و حشرات موذی نیز دارای مقاومت مناسبی میباشد.
  • نمای کامپوزیت: نمای کامپوزیت عموما در ساخت کانکس دفاتر فروشگاهی و کانکس فروشگاهی استفاده میشود. از دیگر موارد قابل استفاده میتوان کیوسک های شهری و هم چنین بین راهی را نام برد. کامپوزیت از جمله مصالحی است که سبک وزن و مقاوم میباشد.
  • نمای شیشه ای: از کانکس نمای شیشه ای میتوان در موارد کاربری زیادی استفاده کرد. به عنوان مثال میتوان در طراحی کانکس اطلاعات، کانکس خدماتی، کانکس فروشگاهی، کانکس نگهبانی و… نمای شیشه ای را مدنظر قرار داد. در ساخت اینگونه کانکس مقاومت کانکس بسیار مورد توجه میباشد، تا در اثر حوادث احتمالی، مشکلاتی پیش رو نباشد.
  • نمای ساندویچ پانل: ساندویچ پانل از جمله مصالح ساختمانی میباشد که از جمله ویژگی آن میتوان به مقاومت بالا در برابر شرایط هوایی، خوردگی، صوت و رطوبت و… اشاره کرد. ساندویچ پانل بسیار مستحکم بوده و با این حال سبک وزن نیز میباشد.
  • نمای دکوراتیو: نمای دکوراتیو را میتوان برای کانکس اداری و کانکس مدیریتی و موسسات مورد استفاده قرار داد. برای این منظور از ساندویچ پانل پلی یورتان دکوراتیو در ساخت کانکس استفاده میشود.
  • نمای فایبری: برای ساخت کانکس با نمای فایبری از مواد و مصالحی با نام فایبرگلاس استفاده میشود، استفاده از این گونه مصالح سبب افزایش قدرت و توان سازه میشود.
  • رنگ کانکس: کانکس بر اساس سلیقه مشتری و یا بر اساس استاندارد رنگ آمیزی موجود رنگ شده و تحویل مشتری میشوند. رنگ های استفاده شده برای رنگ آمیزی کانکس، استاندارد لازم برای ماندگاری بیشتر را دارد. به طوریکه در برابر سرما و گرما و آفتاب و دیگر عوامل محیطی ماندگاری بیشتری از خود نشان میدهد.

نمای کانکس چرخدار

کانکس چرخدار از لحاظ نما بسیار متنوع میباشد و میتوان به عنوان یکی از کانکس های زیبا در صنعت پیش ساخته معرفی کرد. کانکس چرخدار با نمای چوبی بیشتر به عنوان کانکس کافی شاپ یا فروش غذا کاربرد دارد اما میتوان در موارد دیگر نیز از کاروان پیش ساخته استفاده کرد. کانکس چرخدار با نمای کامپوزیت نیز بیشتر به عنوان کلاس مدرسه و دفاتر آموزشی سیار کاربرد دارد. کانکس چرخدار با نمای سایدینگ نیز اغلب جنبه تفریحی و کاربری مسکونی دارد. کانکس چرخدار با نمای معمولی نیز اغلب جهت اسکان کارگران و تجهیز به عنوان کانکس سرویس بهداشتی کاربرد فراوان دارد.

نمای کانکس اداری

کانکس اداری شرکت کانکس کاراد سازه دارای نمای بیرونی و داخلی مختلفی است. کانکس اداری با نمای سایدینگ یکی از زیباترین نماها میباشد. کانکس دارای نمای داخلی از نوع نما pvc  میباشد. کانکس اداری با نمای داخلی PVC قابل شستشو و طول عمر بالا میباشد. کانکس اداری با نمای بیرونی فایبرگلاس هم یکی از نماهای فانتزی اجرا شده است که دارای طرح های مختلف از جمله کانکس اداری طرح نما چوب و کانکس اداری طرح نما آجر میباشد.

داخل کانکس ویلایی

در میان انبوهی از کانکس، کانکس ویلایی یکی از شیک ترین طراحی‌ ها را دارد. طراحی داخلی کانکس ویلایی به گونه‌ ای است که شما را به یاد ویلاهای سبک مدرن می‌ اندازد. هر چند فرم و ظاهر این گونه کانکس‌ تقریبا مشابه با کانتینر است. اما تفاوت های بنیادی بین آنها وجود دارد که بتوان آنها را به راحتی از هم تشخیص داد. طراحی کانکس‌ ویلایی معمولا با سبک های خاص انجام میشود. کانکس‌ ویلایی، انواع مختلفی دارد اما در ذات طراحی، تمامی آنها در دکوراسیون داخلی به یک شکل طراحی و اجرا میشوند.

نمای داخلی

در خرید کانکس پارامترهای بسیار بر تصمیم مشتری تاثیرگذار میباشد. مشتریان علاوه بر استحکام کانکس، مرغوبیت و زیبایی ظاهر بیرونی کانکس به دنبال نمای زیبا و مناسب داخل کانکس هستند. نمای داخلی یکی از مسائل مهم در انتخاب و خرید کانکس میباشد. داخل یک کانکس در مرحله طراحی و ساخت بایستی قابل پیش بینی باشد و پارتیشن بندی داخل کانکس و دکوراسیون داخلی کانکس مد نظر باشد. نوع کاربری کانکس بایستی در زمان طراحی در نظر گرفته شود و متناسب با آن طراحی داخلی کانکس انجام میگیرد.

به عنوان نمای داخلی برای یک سازه مسکونی با اداری متفاوت است. تجهیزات و امکانات داخلی نصب شده برای هر سازه متفاوت از سازه دیگر است. ما در طراحی داخلی کانکس با استفاده از بهترین متریال موجود سلیقه مشتری را پیاده میکنیم. زیبایی و دوام بخش داخلی کانکس ویژگی برتر تولیدات کانکس کاراد سازه نسبت به سایر همکاران ما میباشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved