کمپ پیش ساخته پانلی

کمپ پیش ساخته پانلی

کمپ پیش ساخته پانلی Panel Prefabricated camp یکی دیگر از محصولات کانکس کاراد سازه است. این نوع کمپ ها نوعی بنای بزرگ هستند که به صورت یک طبقه با سقف شیب دار به منظور اسکان یا دفاتر اداری در پروژه های بزرگ ساخته میشوند و در برخی از موارد به عنوان خوابگاه نیز میتوان از آنها استفاده نمود. کمپ های پانلی به ساختمان پیش ساخته نیز معروف میباشند.

کمپ پیش ساخته پانلی چیست؟

این کمپ های پیش ساخته پانلی ساختمان ها و بنا های بزرگی هستند که به صورت یک طبقه با سقف شیب دار برای اسکان یا دفاتر اداری در پروژه های بزرگ ساخته میشوند. مصالح اصلی به کار رفته جهت اجرای این کمپ های پانلی آهن آلات و ساندویچ پانل است که مطابق مشخصات و طراحی سازه مقطع و ضخامت هرکدام مشخص میگردد.

دلیل استفاده از کمپ پیش ساخته پانلی چیست؟

از این نوع کمپ ها عمدتاً در مکان هایی دورافتاده و صعب العبور که به دور از هر گونه امکاناتی هستند و انتقال مصالح به آنجا کاری دشوار است و همچنین تامین نیروی کار برای ساخت بناهای ساختمانی امری دشوار است استفاده میکنند. این نوع از کمپ ها به دلیل مصالحی که در ساخت آنها استفاده شده است. در برابر شرایط اقیلمی متفاوت مانند آب و هوای گرم، سرد و در مناطقی مانند کوهستان مقاومت بسیار بالایی دارند. و احتمال پوسیده و یا خورده شدن آنها بسیار کم است.

اجرای کمپ های پیش ساخته پانلی چگونه است؟

در ابتدا برای شروع اجرای کمپ های پیش ساخته پانلی نیاز به اطلاعات اولیه از محل اجرا، سرانه افراد، نوع اقلیم منطقه از نظر آب و هوایی و کاربری سازه داریم که پس از مشخص شدن این موارد میتوان ضخامت پانل ها و نوع استراکچر کلی آنها را طراحی نمود. برای مثال برای مناطق آب و هوایی خیلی سرد ضخامت پانل ها باید حداقل 5 یا 6 سانتیمتر بوده اما برای مناطق معتدل 4 سانتیمتر نیز میتواند مناسب باشد.

 • مرحله جمع آوری اطلاعات کلی مانند ابعاد، محل اجرا، نوع کاربری، زمان تحویل.
 • مرحله طراحی کانکس و تعیین مشخصات فنی و ترسیم نقشه های اجرایی.
 • ایجاد بستر هموار و اجرای پی مورد نیاز که معمولاً یک کرسی پینی با ارتفاع حدود 50 تا 60 سانتیمتر بوده که صفحه ستون ها مطابق نقشه های اجرایی در آن کار گذاشته میشود. همچنین تاسیساتی مانند حفر چاه فاضلاب نیز در این مرحله انجام میگردد.
 • تهیه مصالح، ابزارآلات و ادوات مورد نیاز و انتقال آنها به محل اجرای کمپ.
 • آغاز مرحله ساخت استراکچر و اسکلت کلی کانکس کمپ مرحله بازدید و مقاوم سازی اسکلت در برابر رظوبت با ضد زنگ.
 • نصب پانل ها و پارتیشن ها همراه با درب و پنجره ها.
 • اجرای تاسیسات و جزئیات سازه مانند لوله کشی و نصب شیر آلات، نصب سیستم های سرمایش و گرمایشی، سیستم رونایی و دیگر جزئیات سازه که در نقشه و مشخصات فنی تعیین گردیده است.
 • اتمام و تحویل کار، آغاز بهره برداری از کانکس.

کاربرد کمپ های پیش ساخته چیست؟

کاربردهای مختلفی برای کمپ های پیش ساخته پانلی وجود دارد. که متداول ترین و عمومی ترین آنها دفاتر اداری مهندسین پروژه، سازه های اسکان کارگران و نیرو های اجرایی پروژه ها بوده و مواردی نیز برای کمپ های اسکان اضطراری یا سوله های تولید و یا سیلو های انباری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ممکن است کاربری های مشابه دیگری برای آن در نظر گرفته شود. که در این دسته ها نبوده و کمی متفاوت تر باشد.

جابجایی کمپ های پیش ساخته پانلی چگونه است؟

ممکن است بنا به دلایل مختلفی نیازمند جابجایی کمپ پیش ساخته پانلی خود شویم و یا بخواهیم آن را به شهر دیگر یا پروژه دیگری منتقل کنیم. در این حالت به دلیل بزرگ بودن و به هم پیوسته بودن سازه در واقع نمیتوان آن را یکجا جا به جا نمود و از طرفی اگر کف آن از طریق ملات ماسه سیمان و سرامیم به زمین متصل شده باشد خود نیز مسئله دیگری برای جا به جایی محسوب میگردد.

در این حالت مطابق دمونتاژ کانکس باید کمپ مورد نظر به قطعات کوچکتر و گاهاً به ابعاد پانل های اولیه که سازه با آنها ساخته شده تبدیل و تمامی تاسیسات آن باز شود تا بتوان آن را به محل دیگری منتقل و مجددا اجزای تاسیساتی آن را نصب نمود.

مزایای کانکس های کمپ چیست؟

 • دارای عایق بندی بسیار خوب با مقاومت بسیار بالا در برابر سرما، گرما و رطوبت.
 • دارای قیمتی ارزان و هزینه نگهداری پایین در مقایسه با مصالح ساختمانی.
 • وزن بسیار سبک و قابلیت حمل و جابه جایی بسیار آسان و استفاده از آنها در مکانی دیگر.
 • سرعت نصب و مونتاژ بسیار بالا و بهره برداری سریع.
 • یکی از مزیت های این نوع کانکس ها این است که هیچ گونه نخاله یا ضایعاتی ندارد.
 • قابلیت تغییر در نقشه داخلی آن ها.
 • نصب این نوع کانکس ها در هر نوع شرایط آب و هوایی امکان پذیر است.
 • همچنین امکان شست وشوی این سازه ها بدون اینکه هیچ گونه آسیبی ببینند، نیز وجود دارد.

موارد استفاده این سازه های از پیش ساخته چیست؟

 • ساختمان تجهیز کارگاه ها.
 • ساختمان های اسکان ضروری.
 • استفاده از این نوع مکان ها در زمان وقوع بحران هایی مانند زلزله.
 • کمپ های نظامی.
 • ساختمان های جاده ای و مجتمع های رفاهی و پایگاه های امداد جاده ای.
 • در روستاها به عنوان ساختمان مدرسه، مراکز مخابراتی و خانه های بهداشت می توان از این سازه ها استفاده کرد.

در چه مواردی از این کانکس استفاده میشود؟

از این کانکس ها بیشتر در مکان هایی استفاده میشود که دور افتاده است و امکانات ساخت و ساز در ان مکان وجود ندارد. در مواقعی که تامین مصالح و نیروی کار در منطقه ای وجود نداشته باشد از این کانکس استفاده میکنند. این سازه بسیار سریع نصب می شود و هزینه ی بسیار کمتری نسبت به سازه ها سنتی دارد.

قیمت کمپ پیش ساخته پانلی چقدر است؟

برای این نوع از کانکس نمیتوان قیمت ثابت و مشخصی نمیتوان ارائه داد. فاکتورهای متفاوتی نظیر فونداسیون و پی ریزی سازه، نوع پانل مورد استفاده، زمان محل اجرا و متراژ مورد نظر در تعیین قیمت نهایی این نوع سازه ها نقش اساسی دارند.

لذا چناچه میخواهید از قیمت کمپ های پیش ساخته پانلی آگاهی بیشتری کسب نمایید، میتوانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با بخش فروش ما ارتباط برقرار نمایید و با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی نظیر مصالحی که میخواهید برای ساخت این سازه استفاده شود و ابعاد مورد نظر خود، از کارشناسان فروش، قیمت دقیق کمپ های پیش ساخته پانلی را دریافت نمایید.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved