کانکس پانلی

کانکس پانلی

کانکس پانلی محصولی دیگر از شرکت کانکس کاراد سازه میباشد. حال وقت آن است با ساندویچ پانل شما را آشنا کنیم! این محصول پر طرفدار در دنیا که انقلابی عظیم در صنعت ساختمان سازی بپا کرد! کانکس پانلی از کیفیت و استقامت بالاتری نسبت به کانکس معمولی با نمای ورق برخوردار هستند و عملا این نوع کانکس ها  برای اقیلم های سرد و خشک، گرم و خورنده  استفاده میگردند. دلیل اصلی استقبال از این نوع کانکس عایق بودن، مستحکم بودن، ضد زلزله بودن و مقاومت بالای آنها در برابر شرایط جوی میباشد.

ساندویچ پنل چیست؟

 ساندویچ پنل (به انگلیسی: Sandwich Panel) یا پنل کامپوزیت آلومینیوم ACP (به انگلیسی: Aluminium Composite Panel) و همچنین مصالح کامپوزیتی آلومینیومی ACM (به انگلیسی: Aluminium Composite Material) از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده‌ که از دو طرف به دو لایه محدود و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد (همانند یک ساندویچ همبرگر که نان آن همبرگر را از دو طرف پوشانده‌ است) این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است. ساندویچ پانل‌ها از موادی مانند پلی اورتان، XPS، پلی استایلن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید میشوند.

کاربرد ساندویچ پانل

استفاده از ساندویچ پانل در انواع سردخانه‌ها و صنایع برودتی، دفاتر کارگاهی، درمانگاه صحرایی سرویس بهداشتی، نمازخانه و محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، ویلاهای یک و دو طبقه، واحدهای امدادی در زمانهای بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، دیوار و سقف سالنهای تولید، ساختمانهای اداری و هتلها، کانکس، کانتینرها کاربرد ساندویچ پانل در مخازن چند جداره، پوشش سوله انبارها، خانه‌ و ویلا، ساندویچ پانل در صنایع، پوشش سوله، باشگاه و سردخانه، واحدهای امدادی در زمانهای بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، مسکونی، انبار غلات، مدارس و درمانگاه‌های سیار، سردخانه گوشت و لبنیات، خانه‌های سیار و کاروانها، استخرهای سرپوشیده و سالن‌های ورزشی، دیوار و سقف ساختمانهای صنعتی، دیوار و سقف کاذب و دیوار تقسیم داخلی و اتاق‌های اداری در کارخانه‌ها میباشد.

همچنین ساندویچ پانل‌ها کاربردهای گوناگونی دیگری هم در صنایع مختلف دارد از جمله ساخت کانکس، کانتینر، کانکس‌های یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ‌های اسکان موقت، سوله، سازه فلزی، سازه فضایی، انبار و بارانداز، مجتمع‌های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه‌های صنعتی و نیمه صنعتی.

چرا ساندویچ پانل؟

 • عایق بسیار قوی انرژی
 • سبک بودن در مقایسه با سایر مصالح
 • قیمت تمام شده بسیار پایین نسبت به مصالح سنتی
 • قابل شستشو بودن
 • نصب و اجرای آسان و سریع
 • رنگ‌ بندی‌های متنوع
 • عایق صوتی مناسب
 • مقاومت زیاد در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله
 • افزایش عمر مفید سازه
 • قابلیت انعطاف‌پذیری زیاد جهت استفاده در طرح‌های خاص
 • مقاومت بالا در برابر حلالها و عدم خورندگی در محیط‌های بازی و اسیدی

انواع کانکس ساندویچ پانلی

 • ساندویچ پانل پلی یورتان: در این ساندویچ پانل‌ها برای عایق بندی از فوم پلی یورتان استفاده میشود که در دو نوع تولید میگردد. نوع اول PIR نامیده میشود که از ترکیب پلی یول و ایزو سیا نورات تولید میشود. نوع دوم PUR نام دارد که از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات تولید میگردد و در هر دو روش برای تسریع در ترکیب، حضور کاتالیزور الزامی است. برای تنظیم دانسیته فوم نیز از گاز B141 استفاده میشود. تفاوت این دو نوع در ضد حریق بودن ساندویچ پانل PIR است. عایق حرارتی و برودتی، عایق صوت، مقاوم در برابر رطوبت و وزن سبک از مشخصات این نوع ساندویچ پانل میباشد.
 • ساندویچ پانل اکس پی اس: در این نوع ساندویچ پانل عایق جدیدی به نام اکس پی اس استفاده شده که به دلیل تجزیه پذیر بودن و عدم وجود هرگونه آلاینده‌های محیط زیست به فوم سبز موسوم شده‌ است، این فوم مانند پلی یورتان از دانسیته 2±40 برخوردار است و چسبندگی آن به ورق ماننده پلی یورتان میباشد، در نتیجه تمام خواص فیزیکی و مزایای پلی یورتان را در خود حفظ کرده ولی آلاینده‌های قبلی ماننده گازهای B141 و R12 و R22 که از جمله گازهای CFC و مخرب لایه ازون هستند حذف شده، در هنگام تولید گازهای گلخانه‌ای تولید نمیشود و در زمان آتش‌سوزی گاز سیانور آزاد نمیشود، این نمونه میتواند جایگزین مناسبی برای عایق‌های پلی یورتان باشد، نوع فوم‌ های نسوز اکس پی اس نیز عملکرد بهتری نسبت به ساندویچ پانل PIR پلی یورتان داشته است.
 • ساندویچ پانل پلی استایرن: برای عایق بندی این نوع ساندویچ پانل از فوم پلی استایرن یا همان یونولیت استفاده میگردد. از لحاظ عایق حرارتی در درجه پایین‌تری از پلی یورتان قرار میگیرد، اما نسبت به آن سبک‌تر است و قیمت مناسب تری هم دارد. ولی به دلیل دانسیته پایین‌تر عایق بهتری برای صوت میباشد.
 • ساندویچ پانل پشم سنگ: عایق این نوع پانل‌ها الیاف پشم سنگ است که ضد حریق بودن مهمترین ویژگی این نوع ساندویچ پانل است. لازم به توضیح است که درجه ضد حریق بودن این نوع، از ساندویچ پانل پلی یورتان PIR هم بالاتر میباشد.
 • ساندویچ پانل سقفی و دیواری: مخصوص سردخانه‌های ثابت و متحرک، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن‌های ورزشی، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سوله‌های صنعتی، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن کارخانه‌ها، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانکس‌ها، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص ویلاهای پیش‌ساخته، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانتینرهای حمل و نقل، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص انبارها و سیلوها.

ساندویچ پانل سقفی

پانل سقفی از ضخامت 2 الی 20 سانتیمتر با فوم تزریقی پلی یورتان سخت (دانسیته 2±40)، اکس پی اس سخت (دانسیته 2±40)، پلی استایرن (دانسیته 2±20) یا پشم سنگ (دانسیته 2±120)تولید میشود. این پانل مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچ ها و دارای ضد ساندویچ پانل دیواری میباشد.

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی که از دو لایه ورق که مابین آنها از فوم‌های پلی یورتان، اکس پی اس، پلی استایرن یا پشم سنگ پر کرده‌اند و جهت پوشش دیوار به کار میرود را ساندویچ پانل دیواری مینامند. پانل دیواری برای پوشش دیواره‌های فضاهای صنعتی، سردخانه‌ها، کانکس‌ها، ساختمان‌های پیش ساخته پانلی و … به کار میرود. این پانل دارای عرض مفید 1/14 متر یا 1 و گستره ضخامت از 2 تا 20 سانتیمتر است که هدایت حرارتی پایین میباشد و عرض اولیه پانل سقفی 1/08 متر میباشد.

ضخامت ساندویچ پانل

پانل‌های کانکس پانلی در ضخامت 2 الی 25 سانتیمتر و بر حسب سفارش تولید میگردد. ساندویچ پنل‌ها از 5 لایه تشکیل میشود، لایه محافظ درونی و بیرونی بوده و دو لایه چسب مخصوص که جهت اتصال لایه‌های محافظ بیرونی و عایل میانی به کار برده میشود فوم داخل ساندویچ پنل‌ها نیز از جنس فوم:

 • پلی اورتان (PU) با دانسیته 2+40 کیلوگرم بر متر مکعب
 • اکس پی اس (XPS) با دانسیته 2+40 کیلوگرم بر متر مکعب
 • پلی استایرن (EPS) با دانسیته 2+20 کیلوگرم بر متر مکعب
 • پشم سنگ (RW) با دانسیته 2+120 کیلوگرم بر متر مکعب

فوم‌های ساندویچ پانل

 • پلی اورتان (PU) با دانسیته 2+40 کیلوگرم بر متر مکعب، فوم سبکی است که از ترکیب پلی یول و ایزوسیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور تولید میشود. پلی اورتان نوعی فوم است که در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و میتوان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد. پلی اورتان در هر دانسیته مورد نیاز قابل تولید است. حداکثر دمای عملکرد پلی اورتان 70 الی 80 درجه سانتی گراد است. پلی اورتان در دمای بالاتر از 100 الی 110 درجه تجزیه میشود.
 • اکس پی اس (XPS) با دانسیته 2+40 کیلوگرم بر متر مکعب که موسوم به فوم سبز میباشد، به روش اکسترود فوم تولید میشود و آلاینده‌های قبلی را حذف نموده و از امنیت بیشتری در هنگام آتش‌سوزی برخودار است، این فوم در هر ضخامتی قابل تولید است و مزیت آن نسبت به پلی یورتان امکان تولید حداقل سفارش یک متر میباشد، در پلی یورتان به دلیل سیستم یکپارچه تزریقی امکان تولید متراژ کم برای تولیدکننده‌ها یک محدودکننده به‌ شمار میرود. ولی در اکس پی اس این محدودیت نیز بر طرف شده به علاوه نسبت به عایق‌های دیگر از طول عمر بالاتری برخوردار است و بر اثر گذر زمان تجزیه نمیشود.
 • پلی استایرن (EPS) با دانسیته 2+20 کیلوگرم بر متر مکعب که به روش پخت ذرات پلی استایرن و پرس تحت فشار با بخار آب تولید میشود که روشی مرسوم و شناخته شده میباشد و هیچگونه آلاینده‌های محیطی ندارد، این فوم در دانسیته‌های 30 و 40 و حتی 60 کیلوگرم بر مترمکعب نیز قابل تولید است که طبق سفارش مشتریان انجام میشود، فوم پلی استایرن در دمای 7 تا 80 درجه تغییر شکل میدهد و در دمای بالاتر از 100 تا 110 از بین میرود.

متریال استفاده شده در کانکس پانلی

نوع اجرای کانکس پانلی با سایر کانکس ها متفاوت است. در این نوع سازه ها در ابتدا اسکلت (structure) با اجرای پروفیل ها در مقاطع 60×60،70×70، 40×80 و 80×80 بر اساس نیاز پروژه اجرا میگردد که تمامی استراکچر با پوشش اپوکسی رنگ آمیزی میشود. پس از اجرای اسکلت پانل ها بواسطه ناودانی (U) شکل که متناسب با ضخامت پانلها ساخته میشود را در زاویه 180 درجه به استراکچر نصب کرده و سازه فرم میگیرد لازم به ذکر است پانل ها به صورت فاق و زبونه بوده که در این زاویه بهم جوین یا متصل میگردند.

مشخصات فنی کانکس پانلی

 • شاسی کف کانکس پانلی به صورت دور کلاف با تیر آهن 12 و 14 و 16 و 18، متناسب با متراژ و بار وارده بر کانکس و پروفیل های رایج و استاندارد در ابعاد 60×60 و 70×70 و 80×80 و 80 × 40. علاوه بر آن چهار قلاب از ناودانی آهنی  بر روی شاسی کف جوش داده میشود تا بتوان کاروان را توسط جرثقیل جابجا نمود.
 • استراکچر فلزی قاب های دیواره ها و سقف از ورق های آهنی خم شده (ناودانی شکل) به ضخامت 2 میلیمتر با اجرای ضد زنگ و رنگ آمیزی کامل.
 • پوشش دیواره ها از نوع ساندویچ پانل های دو رو ورق گالوانیزهپیش رنگ کوره ای استاندارد کارخانه به ضخامت 5/0 میلیمتر با عایق تزریقی پلی یورتان با ضخامت 4، 6، 8 سانتیمتر (بر اساس نیاز مشتری) با دانسیته 2±40 کیلوگرم در متر مکعب میباشد.
 • پوشش سقف کانکس پانلی از نوع ساندویچ پانل کوهاندار سقفی دو رو ورق گالوانیزهپیش رنگ کوره ای استاندارد کارخانه  به ضخامت 5/0 میلیمتر با عایق تزریقی پلی یورتان با ضخامت 4، 6، 8 سانتیمتر (بر اساس نیاز مشتری) با دانسیته 2±40 کیلوگرم در متر مکعب میباشد.
 • پوشش کف از تخته های چند لایه خارجی به ضخامت 18 میلیمتر رزین شده فرلینپلکس مالزی با پوشش نهایی از کفپوش های PVC طرح پارکت LG ساخت کره درب ورودی و پنجره ها از نوع U.P.V.C با شیشه دو جداره به ضخامت 4 میلیمتر با قفل و یراق آلات درجه یک استاندارد ایرانی.

انواع کانکس پانلی

 • کانکس پانلی به صورت سالن میباشد و بنا به درخواست مشتری محترم میتوان در این کانکس سرویس بهداشتی لحاظ کرد از طرفی میتوان به آن آبدارخانه اضافه نمود یا حتی برای جدا کرد فضای داخلی از پارتیشن از جنس ساندویچ پانل استفاده کرد و چند اتاق با درب مجزا یا درب داخلی جهت ارتباط فضای ایجاد شده اجرا نمود که بیشتر به آنها کانکس سرویس دار، کانکس به همراه آبدارخانه، کانکس دو اتاقه یا سه اتاقه یا کانکس به همرا سرویس و آبدارخانه و دو اتاق میگویند.
 • سرویس بهداشتی لحاظ شده در کانکس پانلی شامل: روشویی درجه یک استاندارد ایرانی و توالت تخت ایرانی در صورت درخواست مشتری توالت فرنگی با لوله کشی های سرد و گرم از نوع PVC و اتصالات و شیرآلات اهرمی درجه یک استاندار ایرانی همراه با کف فایبرگلاس به همراه سرامیک که با ملات و سیمان اجرا میگردد. جای حوله، جای مایع دستشویی، آیینه و هواکش 25×25 درجه یک با برند پارس خزر یا دمنده.
 • آبدارخانه شامل: آبدارخانه با لوله کشی های سرد و گرم از نوع PVC و اتصالات و شیرآلات اهرمی درجه یک استاندارد ایرانی همراه با کابینت تمام MDF بالا و پایین و سینک و آبچکان و هواکش برقی.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved