کانکس ویلایی ساندویچ پانلی

معرفی کانکس ویلایی ساندویچ پانلی

کانکس ویلایی ساندویچ پانلی سازه ای ویلایی است که با استفاده از تایل های ساندویچ پانل ساخته می گردد. دلیل استفاده از این نوع مصالح به کار رفتن فوم پلی یورتان به صورت تزریق درون جداره های این پنل ها است. در چنین حالتی دیواره ها و سقف مقاومت بسیار بالایی در برابر تبادل حرارتی پیدا کرده و کانکس کاملاً عملکردی مشابه بدنه یخچال دارد و بیشتر برای کاربری ویلایی مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی کانکس ویلایی را با روش های مختلفی می توان تولید نمود که یکی از بهترین گزینه ها تولید آن با پانل های پیش ساخته ای که به ساندویچ پانل معروف هستند. مهمترین مزایای این روش استفاده از یک متریال به عنوان نقش اصلی باعث یک پارچه سازی، سرعت اجرای بهتر و دوام بیشتر سازه می گردد. ساندویچ پانل از دو ورق گالوانیزه تشکیل شده و با رنگ الکترواستاتیک که مابین آنها با ضخامت 4 تا 10 سانتیمتر بنا به نیاز فوم پلی اورتان بوسیله رباط تزریق می گردد. طول ابعاد پانل ها نا محدود اما عرض آنها معمولا یک متر است که در کنار یکدیگر به وسیله خم هایی که از پیش برای نصب آنها تعبیه شده چفت شده و تولید یک دیواره یکپارچه را می دهند.

مورد استفاده کانکس پیش ساخته با این سبک در مناطق خیلی سرد و یا خیلی گرم بوده که اتلاف انرژی زیادی از طریق دیواره ها و سقف صورت می گیرد. با استفاده از این روش اتلاف انرژی به حداقل می رسد و در مناطق سخت اقلیم به راحتی و با صرف کمترین توان انرژی می توان محیط داخلی را به دمای استاندارد برسانیم و در همان حالت نگاه داشت.

مزایای ساخت کانکس ویلایی پانلی

مهمترین مزایای این سازه حفظ انرژی و دمای محیط با بالاترین نوع کیفیت است. زیرا عایق فشرده ای که در میان جداره این دیواره ها تزریق شده کاملاً مشابه بدنه یخچال عمل می کند و مانع هرگونه تبادل حرارتی بین فضای داخل و بیرون کانکس می گردد. این ویژگی یکی از مهم ترین دلایل ساخت کانکس ویلایی پانلی در اقلیم های خیلی سرد یا خیلی گرم است.

از دیگر مزایایی مهم این کانکس سبک بودن آن است که این خود دلیل مقاوت بسیار بالای سازه در برابر زلزله است. به طوری که می توان گفت تا چندین برابر ساختمانی که با مصالح بنایی ساخته شده و در برابر زلزله مقاوم است و حتی در صورت تخریب شدن سازه آوار آن نیز بسیار سبک تر از آن است که بخواهد تهدیدی برای جان انسان در هنگام زلزله محسوب شود.

یکی دیگر از ویژگی های مهم که باعث گسترش کانکس ویلایی با این سبگ گردیده ویژگی سرعت بسیار بالا در اجرای آن است به طوری که می توان یک ویلا را با این متد در متراژ تقریبی 60 متر مربع را طی 10 روز به اتمام رساند و این رقم در برابر سازه های سنتی بنایی بسیار چشم گیر است و باعث کاهش در هزینه ها و زمان می گردد که قابل چشم پوشی نیست. قابلیت جابجایی کانکس از ملکی به ملک دیگر وجود دارد. حتی می توان آن را جای دیگر اجرا نمود و یک روزه به محل حمل و نصب کرده و به بهره برداری رساند. که این قابلیت شرایط فروش ویلا را حتی در زمان های بعدی بصورت جداگانه نسبت به ملک را فراهم می آورد.

روش ساخت کانکس ویلایی پانلی

برای اجرای این کانکس ویلایی دو حالت کلی وجود دارد که یکی از آنها ساخت در محل و دیگری تولید در کارخانه است که در ادامه هرکدام را به صورت جداگانه به همراه مزایا و معایب این روش ها توضیح می دهیم.

 • ساخت در محل: به دلایل مختلفی از جمله فراهم نبودن شرایط حمل سازه به درون ملک به خاطر عرض کم جاده یا کوهستانی بودن راه نتوان سازه را به صورت ساخته شده به محل حمل نمود. در این حالت تمامی مصالح اولیه ابتدا به محل حمل شده و تمامی مراحل ساخت در همان مکان انجام می گردد.
 • مزایا و معایب کانکس مسکونی پانلی ساخت در محل: از مزایای این روش می توان به ساخت ویلای پیش ساخته ساندویچ پانل با مساحت های خیلی زیاد به صورت یک تکه و همچنین اجرای کف سرامیک در محل اشاره کنیم. زیرا که سازه هایی که باید پس از ساخت حمل شود. برای کاهش وزن آنها کف از تخته ضد آب با کفپوش های طرح پارکت است. و یا اینکه پس از حمل در محل سرامیک آنها اجرا می گردد. از معایب این روش نیز به بالا رفتن زمان اجرا در حدود 10 روز نسبت به روش اجرا در کارخانه و نیز افزایش قیمت به ازای هر متر مربع جهت هزینه های حمل مصالح و ابزار آلات به ملک خریدار اشاره کرد.
 • ساخت در کارخانه: در این روش تمامی مراحل تولید ویلای پیش ساخته در کارخانه انجام و پس از اتمام کانکس به صورت یک تکه یا دوقلو به محل حمل و در آنجا نصب می گردد. منظور از تمامی مراحل ساخت کابینت، سرویس های بهداشتی، لوله کشی و سیم کشی و تمامی کارهای مربوط به سازه است. از مزایای ساخت کانکس ویلایی با این روش کاهش هزینه ها و زمان تولید نسبت به روش قبلی و همچنین نصب طی 2 روز سازه در ملک است.

مشخصات فنی کانکس ویلایی پانلی

 • پوشش بدنه و سقف از ساندویچ پانل به ضخامت 4 سانتیمتر (دو طرف ورق فولادی گالوانیزه نمره 50 درصد با رنگ الکترواستاتیک و عایق پلی اورتان دانسیته 40 به صورت تزریق)
 • پوشش داخلی از دیوارپوش های روکش دار پی وی سی قابل شستشو با طرح چوب و کاغذ دیواری
 • شاسی از تیر آهن نمره 16 به صورت دورکلاف
 • کف از نوع تخته ضد آب به ضخامت 18 میلیمتر با کفپوش طرح پارکت یا اجرای سرامیک با روش عرشه فولادی
 • اسکلت از پروفیل و ناودانی های سنگین به ضخامت 2 میلیمتر همراه با اجرای کامل دو دست ضد زنگ جهت جلوگیری از فرسایش سازه
 • سیستم برق کشی به صورت روکار با داکت و کلید و پریز، فیوز مینیاتوری، سیم کشی تلفن و آنتن
 • پنجره ها از نوع دوجداره پی وی سی همراه با حفاظ آهنی در صورت نیاز
 • درب از نوع فلزی ضد سرقت با یراق ترک دارای سه قفل

قیمت کانکس ویلایی ساندویچ پانلی

قیمت این نوع کانکس ویلایی با توجه نوع جنس متریال به کاربرده شده در ساخت کانکس پیش بینی و با توجه به تجهیزات تعبیه شده مانند نوع کابینت آشپزخانه، هود، سینک، گاز، آبگرمکن، سیستم گرمایشی رادیاتور، سرویس های بهداشتی، نوع درب و پنجره ها، ضخامت آهن آلات و ساندویچ پانل مورد نیاز و … قیمت گذاری می گردد.

مراحل خرید کانکس ویلایی ساندویچ پانلی از شرکت کانکس کاراد سازه چگونه است؟

خرید کانکس ویلایی ساندویچ پانلی باید با دقت زیاد انجام شود. ما تمام موارد را در رابطه با این سازه از پیش ساخته، به صمع و نظر شما رساندیم تا به این مرحله برسیم. پس از طی مراحل فوق و بازدید از نمونه‌های مشابه ساخته شده توسط شرکت کانکس کاراد سازه، شما میتوانید با اعتماد هر چه بیشتر از شرکت ما خرید کنید. مشاورین و متخصصین ما به‌صورت رایگان در خدمت شما خریداران عزیز هستند.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved