کانکس ویلایی ترموود

کانکس ویلایی ترموود

کانکس ویلایی ترموود یکی دیگر از تولیدات کانکس کاراد سازه با نمای بسیار زیبا و چشمگیر از متریال چوب طبیعی و گاهی ترکیبی از چوب اشباع شده ترموود ساخته میشود و جای کانکس چوبی را گرفته است. در ساخت این کانکس میتوانیم از چوب های طبیعی استفاده کنیم که در این حالت یا باید از نوع ترموود و یا چوب روش استفاده شود که دارای نمای ظاهری زیبا و مقاومت نسبی بالاتری برای استفاده در نما تحت شرایط جوی مختلف را دارند.

ما به جرعت میتوانیم بگوییم اولین تولید کننده این نوع کانکس در ایران بوده ایم. زیرا سال 89 اولین پروژه کانکس ترمووود را در منطقه 22 تهران اجرا نمودیم و در سال 88 با متریال ترموود در نمایشگاه بین الملی صنعت ساختمان آشنایی پیدا کردیم.

روش اجرای کانکس ویلایی ترموود

اجرای کانکس ویلایی ترموود را مشابه کانکس های دیگر است اما با این تفاوت که نمای بیرونی آن از ترمو وود یا چوب روسی بوده که خود دلایل مختص خود را دارا است. جهت عدم شکستگی چوب ترمو وود باید حتما زیر کار آن توسط چوب اشباع انجام پذیرد. بعد از انجام و اجرای چوب اشباع میتوان ترموودها را روی آن اجرا نمود. اما اکثراً به دلیل هزینه و مدت اجرا از این کار در کانکس صرف نظر میکنند.

در صنعت کانکس و پیش ساخته به سمت بیرونی یک کانکس نمای کانکس گفته میشود و یک کانکس مانند هر تولیدات صنعتی و یا ساختمانی دیگری دارای نمای خارجی و ظاهر مشخصی است. نمای کانکس همانند نمای یک ساختمان در واقع دارای هویتی خاص میباشد.

اولین روش ساخت این کانکس ویلایی زیبا این است که کاملا از چوب های طبیعی استفاده کنیم که در این حالت یا باید از نوع ترموود و یا چوب روش در ساخت کانکس ویلایی ترموود استفاده شود. که دارای نمای ظاهری زیبا و مقاومت نسبی بالاتری برای استفاده در نما تحت شرایط جوی مختلف را دارند. از مزایای این روش میتوان به زیبایی بسیار بالای ظاهری آن اشاره نمود و از معایب آن نیز بالا بودن هزینه های تولید به علت استفاده از چوب طبیعی است. مشکل بعدی نیز اشتعال پذیری ترموود اشاره کرد که متریال چوب به علت ذات خود قابل اشتعال بوده و گریزی از این امر نیست.

روش بعدی برای این کار استفاده از متریال های با طرح چوب است که آنها نیز به نوبه خود دارای تنوع هستند. اما مهمترین آنها استفاده از چوب پلاست، ورق سایدینگ طرح چوب، فایبرگلاس های طرح چوب، ساندویچ پانل طرح دار میباشد که هرکدام در جای خود میتوانند کاربردی و حلال این مشکل باشند. که هم مزایا و زیبایی چوب را داشته و هم از معایبی که پیش تر گفته شد جلو گیری کنیم. اما باید گفت که نماهای مصنوعی کانکس ویلایی ترموود هرگز از نظر زیبایی نتوانسته اند به طور کامل جای چوب طبیعی را بگیرند. اما دلایلی که ذکر شد باعث افزایش روز افزون این مصنوعات میباشد.

اما این نکته را نیز باید مد نظر داشت که ترموود فقط برای تزئین نمای کانکس ویلایی ترموود تولید شده و به هیچ عنوان مقاومت سازه ای ندارد و نباید در جاهایی که مصالح نقش سازه ای نیز ایفا میکنند به کار رود. چون ذاتا چوب های نرم و سبکی هستند و در مقابل بارگذاری هیچ گونه مقاومتی ندارند. و برای این کار باید از چوب های مخصوص سازه ای استفاده کرد.

نمای بیرونی کانکس ویلایی ترموود

برای طراحی و تولید هر کانکس جهت اجرای نمای بیرونی کانکس و نمای داخلی آن، میتوان از ابزار و مصالح متفاوتی متناسب با نیاز هر مشتری استفاده نمود. برای ساخت انواع کانکس و کانکس ویلایی ترموود میتوان از مصالح متفاوتی همچون ساندویچ پانل، سایدینگ، نمای کامپوزیت، نمای چوب ترموود، نمای دکوراتیو و… استفاده کرد. هر یک از مواد و مصالح در زمینه های کاربری مناسب به خود، عملکرد بهتری را ارائه می دهند.

امکانات رفاهی

  • امکانات کانکس ویلایی ترموود شامل تمام متعلقات و امکانات موجود در خانه های مسکونی است و بدون هیچ کمبود و مشکلی میتوان همه امکانات شامل سرویس بهداشتی و حمام، اتاق پذیرایی، اتاق خواب به همراه کمد دیواری، آشپزخانه به همراه سینک و گاز و هود، اتاق نشیمن و حتی فضاهای لوکسی نیز در آن در نظر گرفت.
  • توالت ایرانی و خارجی، فلاش تانک، شیرآلات اهرمی درجه یک، روشویی، آینه، دست خشک کن برقی، جا مایعی، فن تهویه هوا.
  • دوش حمام ثابت و متحرک، شیرآلات اهرمی درجه یک، آینه، حوله خشک کن، جا مایعی، فن تهویه هوا.
  • کابینت و زیر کابینی برای کانکس ترموود سینک ظرفشویی استیل به همراه آبچکان استیل.
  • شیرآلات اهرمی درجه یک
  • هود تهویه هوای داخل آشپزخانه. فضایی برای نصب ماشین لباس شویی. فضایی برای نصب یخچال. فضایی برای نصب ماشین ظرفشویی.
  • درب و پنجره دو جداره و upvc.
  • سیستم گرمایشی، سیستم سرمایشی، آبگرم و آبسرد مصرفی، سیستم دفع فاضلاب.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved