کانکس مسکونی

کانکس مسکونی چیست؟

کانکس مسکونی یکی دیگر از محصولات شرکت کانکس کاراد سازه است. کاربری این کانکس مسکونی است و می شود از آن برای سرایداری و یا به عنوان یک ویلای زیبا با چیدمان داخلی لوکس استفاده مسکونی داشت و برای سکونت یک یا چند خانواده بوده و کاربری مسکونی دارد.

طراحی کانکس مسکونی چگونه است؟

کانکس مسکونی توسط پلان مربوط به سازه طراحی می‌گردد که تمام مشخصات یک واحد مسکونی را دارا است. از قبیل بخش های داخلی، جداسازی فضاهای مربوطه، اتاق خواب، حال و پذیرایی، سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه و حتی کفش کن و تراس و شاید انباری که تمامی این موارد با در نظر گرفتن نیاز مشتری محترم طراحی می‌گردد.

امکانات کانکس مسکونی چیست؟

کانکس مسکونی باید تمام امکانات یک خانه مسکونی را داشته باشد و طراحی و تجهیز شده و بخش بندی اتاق، آشپزخانه، سالن پذیرایی و سرویس حمام دستشویی داشته باشد. همچنین این بخش بندی هم باید قابلیت و ویژگی های لازم را داشته باشد. برای مثال کمد دیواری برای اتاق خواب، شوفاژ و پکیج دیواری، کابینت آشپزخانه و دیگر امکانات رفاهی را داشته و تمام امکانات به سلیقه مشتری اعمال می گردد.

دلایل استفاده از کانکس مسکونی چیست؟

یکی از دلایل استفاده از پیش ساخته مسکونی، سرعت در اجرای کانکس مسکونی با هزینه‌های مناسب است و یکی دیگر از مزایای این کانکس، قابلیت جابجایی آن است. دلیل اول این است که ساخت و ساز و عملیات بنایی با روش سنتی دارای محدودیت‌هایی بوده که در سازه پیش ساخته چنین محدودیت‌هایی وجود ندارد که از مهمترین آنها زمان بر بودن این عملیات است که خود به معنی بالا رفتن هزینه‌های تجهیز کارگاه، برچیدن کارگاه، اسکان کارگران، انبار کردن مصالح و بسیاری هزینه های دیگر است.

در طول انجام عملیات امکان دارد سرمای شدید موجب توقف کار شود تا از یخ زدگی بتن و ملات جلوگیری به عمل آید و در فصل تابستان نیز مشکلات مشابه دیگری را در پی دارد. حال آنکه در بعضی مواقع نیز امکان حمل مصالح ساختمانی به محل وجود ندارد و یا محل مورد نظر برای تجهیز کارگاه عمرانی فاقد شرایط استاندارد است.

این قسمت تصمیم صحیح رفع مشکلات استفاده از کانکس مسکونی است که هم مدت زمان اجرای پیش ساخته مسکونی بسیار پایین تر است و هم شرایط اجرای کانکس بسته به آب و هوای یک فصل نیست. لازم به ذکر است اینکه این پیش ساخته مسکونی هزینه‌هایی برای تجهیز کردن کارگاه و هزینه‌های مشکلات نظارت بر ساخت را از دوش مالک بر می دارد و کنترل کیفی کارخانه تولید کننده این وظیفه را به عهده گرفته است.

دلیل دوم استفاده از کانکس مسکونی که همان جابجایی آن است. نیز باید گفت که در بسیاری از موارد شخص یک باغ و یا ملکی را خریداری کرده و قصد استفاده موقت از آن را دارد تا در ایام تعطیل و یا تابستان، در آنجا اوقات خود را در کنار خانواده سپری کند و از طرفی مجوز ساخت و ساز و یا همان پروانه ساخت برای آن منطقه صادر نمی شود و یا مالک کارمند یک ارگان و یا شرکت است که وقت کافی برای انجام عملیات ساخت و ساز را ندارد.

از طرفی نیز ملک ییلاقی و باغ او بدون داشتن سرپناهی برای استراحت کردن در هنگام عصر و یا ماندن در هنگام شب قابل استفاده نیست و فقط حکم یک باغچه را دارد. از این رو اقدام به سفارش و خرید کانکس مسکونی برای باغ خود می کند که این عملیات در کارخانه کانکس کاراد سازه انجام می‌شود و یک روزه به محل مورد نظر حمل و در آنجا نصب می‌گردد. این مساله باعث می‌شود خریدار از مشکلات و مسائل مربوط به ساخت و ساز سنتی رها شود.

مزایای پیش ساخته مسکونی چیست؟

  • مقاومت بالا در برابر زلزله: در حقیقت مقاومت هر کانکس در برابر زلزله با وزن آن رابطه معکوس دارد. یعنی هرچه سازه سبک‌تر، تخریب، لطمه جانی و ضررهای مالی کمتر است. البته توجه به جایگاه هر وسیله در کانکس در ایجاد صدمات جانی و مالی بسیار تاثیرگذار است.
  • قابلیت ترمیم و بازسازی: به دلیل استفاده از مصالح سبک، در صورت خرابی به سهولت و با کمترین هزینه و در مدت زمان اندک قابل ترمیم و بازسازی هستند به گونه ای که سایر سازه‌ها چنین قابلیتی ندارند.
  • قابلیت جابجایی: بزرگترین مزیت کانکس مسکونی قابلیت تحرک و جابجایی آن است. چرا که فرد می‌تواند آن را به راحتی به هر مکانی منتقل نماید. در صورتی که منازل مسکونی فاقد چنین قابلیتی هستند. البته این ویژگی سبب شده تا افراد در سفرهای خود آسوده خاطر باشند و دیگر نگرانی جهت اسکان در شهرهای شلوغ را نداشته باشند.
  • آماده سازی سریع: برخلاف منازل، کانکس مسکونی به سرعت آماده و قابل استفاده است و دلیل چنین سرعتی استفاده از مصالحی همچون انواع ساندویچ پانل است.
  • عایق حرارتی و آب: کانکس‌ها چون اغلب از ساندویچ پانل که از فوم پلی یورتان ساخته می‌شوند در برابر اتلاف انرژی عایق بسیار خوبی هستند و از طرفی سبب صرفه جویی در مصرف انرژی هم می‌شوند و علاوه بر آن می‌توان جهت تامین برق و آب گرم از انواع سلول‌های خورشیدی استفاده کرد.
  • سهولت در ذخیره سازی: کانکس مسکونی را می‌توان در تعداد و ابعاد گوناگون طراحی و ساخت تا در زمان اضطراری از آنها استفاده شود. سهولت در ذخیره سازی انواع کانکس‌ها سبب تنظیم قیمت کانکس‌ها است.

آیا کانکس مسکونی نیاز به جواز ساخت دارد؟

ناگفته نماند که در صورتی نیاز به اخذ پروانه نیست، که سازه پیش ساخته به فونداسیون متصل نبوده و قابلیت جابجایی داشته باشد و ارگان‌های ذیصلاح استفاده از آنها را به جای ساخت ساز مجاز اعلام کرده باشند که در اکثر مواقع اینگونه است. اما سازه پیش ساخته متصل به فونداسیون مانند سازه‌های دوبلکس و یا متراژهای خیلی بالا نیازمند اخذ مجوز هستند و از قانون معافیت پیش ساختگی مستثنی بوده و نیازمند طی کردن مراحل اداری و صدور پروانه هستند.

قیمت کانکس مسکونی چگونه محاسبه می شود؟

محاسبه قیمت کانکس مسکونی و هزینه های تمام شده بر اساس متر مربع است. اصولاً قیمت این کانکس ارتباط مستقیمی با نوع مواد و مصالح و متراژ آن و همچنین امکاناتی که خریدار درخواست کرده است خواهد داشت.

مشخصات فنی این کانکس چیست؟

  • دیواره‌های خارجی می‌تواند از چوب ترمو وود یا روسی، ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان، ورق گالوانیزه 5 دهم، الکترواستاتیک 8 خم پیش رنگ کوره ای و یا سمنت برد استفاده شود که هر خریدار با توجه به شرایط اقلیمی منطقه مورد نیاز و همچنین بودجه در اختیار خود یکی از آنها را بر می‌گزیند.
  • اسکلت کانکس از پروفیل با مقاطع مختلف و شاسی از تیر آهن IPE نمره 16 یا 18 است که با مصالحی که نام برده شد تزئین می‌شود و در اکثر موارد دیوار پوش‌های داخلی کانکس از نوع پی وی سی (PVC) قابل شستشو با طرح‌های متنوع ای از چوب و کاغذ دیواری است.
  • اتصالات اسکلت کانکس معمولاً از نوع جوش ممتد بوده و برای سازه‌هایی که دارای ابعاد بزرگی هستند، معمولاً یک خط دوخت قرار می‌دهند تا بتوان آن را به دو یا سه قطعه کوچکتر تقسیم کرد. چرا که حمل آن در جاده‌ها با محدودیت ابعاد روبرو است. در چنین شرایطی کانکس دو تکه به محل حمل می‌شود و سپس از خط دوخت‌ در نظر گرفته شده به یکدیگر نصب می‌گردد.

مراحل خرید کانکس مسکونی چیست؟

خرید کانکس مسکونی باید با دقت زیاد انجام شود. ما تمام موارد را در رابطه با این سازه از پیش ساخته را به صمع و نظر شما رساندیم تا به این مرحله برسیم. پس از طی مراحل فوق و بازدید از نمونه‌های مشابه ساخته شده توسط شرکت کانکس کاراد سازه شما می توانید با اعتماد هر چه بیشتر از شرکت ما خرید کنید. مشاورین و متخصصین ما به صورت رایگان در خدمت شما خریداران عزیز هستند.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved