کانکس ساختمان پیش ساخته پانلی

کانکس ساختمان پیش ساخته پانلی

کانکس ساختمان پیش ساخته پانلی یکی دیگر از محصولات شرکت کانکس کاراد سازه است. با توجه به این موضوع که شرکت های پیمانکار نفتی و پتروشیمی و ساختمانی را به خود جلب کرده کمپ های پیش ساخته پانلی است. این کمپ های پیش ساخته از مزایایی بسیاری برخوردار هستند یکی از مزیت های کمپ های پانلی عدم محدودیت در متراژ و اجرای این نوع سازه است که با استقبال زیادی را روبرو کرده از طرفی دیگر جهت تجهز یه پروژه مخصوصاً پروژه های شرکت های نفتی و گازی که در شرایط آب و هوای گرم و شرجی بیشتر انجام می پذیرد، توجهی اقتصادی برای خرید تعداد زیاد کانکس نیست و از طرفی کانکس ها، جای زیادی را می گیرند از این رو این سبک مورد استقبال پیمانکاران قرار گرفته.

مزیت کمپ پانلی

پلان کانکس ساختمان پیش ساخته پانلی بر اساس نیاز بهره بردار تعریف می شود و چون محدودیت در متراژ معنایی ندارد میتوان هرچند تعداد اتاق و سالن های کنفرانس، اتاق های مهندسین، اتاق استراحت، حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه در آن ایجاد نمود.

ابعاد کانکس ساختمان پیش ساخته پانلی

این نوع سازه های در متراژ متفاوت قابل اجرا هستند موادی که در این نوع سازه ها اجرا می گردد از ساندویچ پانل با ضخامت های متغییر جهت انواع اقلیم می باشد زیرا ساندویچ پانل به علت عایق بودن در انواع سرد خانه ها، درمانگاه ها، ویلا ها، کیوسک های نگهبانی و … به کار می رود.

نحوه اجرای کانکس ساختمان کمپ پانلی

نوع اجرا در کمپ های پیش ساخته به چند صورت  است، یا به صورت چند تیکه (مدولار) چند تیکه در ابعاد مشخص در کارگاه ساخته و در محل مورد نظر بهم متصل و دوخته می شوند و یک سازه در ابعاد مشخص را تشکیل می دهند یا در محل مورد نظر اجرا و نصب می گردند.

با توجه به استانداردهای بارگذاری و تحلیل المان محدود استراکچر کمپ ها باید بر طبق اصول مهندسی طراحی و تحلیل شود مهمترین پارامتر در طرحی این سازه ها حفظ و بقای آنها در شرلیط محیطی و جوی می باشد به همین منظور باید تمامی بارهای وارد بر سازه (بار زنده) و (بار مرده) به طور کمی شناسایی  شود.

فنداسیون تعریف شده برای کمپ های پانلی بر اساس برا وارده بر سازه تعریف می گردد که توسط مهندس محاسب انجام می پذیرد ولی اکثر مواقع از به صورت فونداسیون منرف در ابعاد 60×60 صورت اجرا می گردد.

مشخصات فنی

طراحی سازه کانکس ساختمان پیش ساخته پانلی مطابق با آئین نامه های مقررات ملی ساختمان (مبحث 6 بارگذاری و 10 طراحی سازه) و زلزله 2800 و اجرای اسکلت های فلزی ستون ها و تیرها از پروفیل در مقاطع (40×40)، (80×40)، (70×70) و (80×80) استاندارد و استراکچر فلزی قاب دیواره ها و سقف از ورق های آهنی خم شده به ضخامت 2 میلیمتر با اجرای ضد زنگ کامل و آماده شده با اتصالات پیچ و مهره ای، پوشش های دیواره ها از نوع ساندویچ  پانل های دو رو ورق گالوانیزه گام دار رنگی به ضخامت 5/0 میلیمتر و عایق تزریقی پلی اورتان به ضخامت 4 سانتی متر.

(ضخامت پوشش سقف از نوع ساندویچ پانلهای دو رو ورق گالوانیزه رنگی به ضخامت 5/0 میلیمتر و عایق تزریقی پلی اورتان به ضخامت 6و4 سانتی متر. پوشش های داخلی دیواره ها و سقف کاذب از نوع دیوارپوشهای P.V.C روکش دار طرح چوب  به ضخامت 1 سانتیمتر. درب ورودی و پنجره اتاقها از نوع U.P.V.C  با شیشه دوجداره  و توری آلومینیومی جهت پنجره ها همراه با پرده لوردراپه و حفاظ فلزی  و دربهای داخلی اتاقها از نوع H.D.F با دستگیره و یراق آلات مناسب.

نصب فلاشینگ و آبرو ها و خط الرأس از ورقهای گالوانیزه رنگی به ضخامت 5/0 میلیمتر همراه با اجرا عایق بندی و درزبندی با چسبهای ماستیک و تزریق فوم پلی اورتان. تأسیسات برقی با سیم کشیهای روکار در داکتهای پلاستیکی- کلید و پریزهای برق و تلفن و روشنایی از نوع مهتابی 40 ×2 و چراغهای سقفی و تونلی،  همراه با کلید های مینیاتوری و جعبه تقسیم.

آبدارخانه با کابینت های فلزی بالا و پایین با دربهای M.D.F همراه با سینک  و آبچکان و  شیرآلات اهرمی  درجه یک – لوله کشیهای پلی اتیلن سرد و گرم  هواکش 20×20 برقی  و دریچه آلومینیومی30×30. سرویس بهداشتی دستشویی و توالت ایرانی و روشویی و زیر دوشی چینی با شیرآلات اهرمی درجه یک لوله کشیهای پلی اتیلن سرد و گرم- هواکش 20×20برقی  و دریچه آلومینیومی 30×30.

فنداسیون منفرد در ابعاد 60×60 سانتیمتر با صفحه ستون های 30×30 و انکربولت همراه با کرسی چینی ازنوع بلوک های سیمانی  و خاکریزی کمپکت و رکلاژ کف. (حتی الامکان بعهده خریدار محترم میباشد) کفسازی ازنوع سرامیک درجه یک 40×40 با ملات ماسه وسیمان و بندکشی. (حتی الامکان بعهده خریدار محترم می باشد).

ما مجری بزرگترین کمپ های پانلی هستیم (هزاران پروژه موفق)

مونتاژ و دمونتاژ کانکس ساختمان پیش ساخته پانلی

نکته حائز اهمت این است که میتوان کانکس ساختمان پیش ساخته پانلی را مونتاژ و دمونتاژ کرد به عبارت ساده کمپ پانلی ساخته شده را باز کرد و بجایی دیگر منتقل کرد. در هنگلم باز و بسته کردن کمپ پانلی دورریز مواد و مصالح 10 درصد میباشد از طرفی دارای توجیه اقتصادی در هنگام بارگیری و حمل آن است و تنها یک دستمزد باز و نصب مجدد به آن تعلق میگیرد که و در مقایسه با تجهیز کارگاه کانکس بسیار مقرون به صرفه است.

کانکس ساختمان پیش ساخته پانلی پیچ و مهره ای

کانکس ساختمان پیش ساخته پانلی را میتوان به صورت پیچ و مهره ای اجرا نمود. که خود از جزئیات نصب منحصر بفردی برخوردار است. ولی قابلیت این موضوع را دارند که به سادگی بدون هیچ پرتی از محلی به محل دیگر انتقال داده شوند. در کل کمپ پانلی جهت تجهیز کارگاه ها در مقایسه با سازه های سنتی از مزیت های برخوردار می باشد. زیرا که خریدار سریع تر در قبال سرمایه و زمانی صرف می کند به بهربرداری و نتیجه  می رسد.

از طرفی دیگر عملیات بنایی و تاسیسات مکانیکی و الکتریکال نمی شود و در مدت زمان بسیار کم تمامی موارد را بدون هیچ درگیری از شرکت کانکس کاراد سازه تحویل می گیرد در اصطلاح (کلید تحول و چراغ روشن) و از طرفی دیگر کمپ پانلی فضایی کمتری را در مقایسه با تجهیز با کانکس و اتاقک های سنتی با عملیات بنایی را اشغال می کند و جبهه کاری پیمانکار از نظم و تمیزی با فضای کارگاهی طبق استاندارد های HSC برخوردار خواهد بود.

نمونه کارهای مرتبط

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved