کانکس چیست؟

دسته بندی

آخرین مقالات

برچسب ها

ارتباط با ما

کانکس چیست؟
2021-11-05
aradads
686

کانکس چیست؟

کانکس چیست؟ کانکس به زبان انگلیسی مفاهیم خاص و متفاوتی دارد که ما در اینجا به آن اشاره مینماییم. کانکس به زبان ساده به کیوب (مکعب) بزرگ که قابل حمل باشد گفته میشود. در واقع وجه تمایز یک بنای سنتی و کانکس، قابلیت حمل و جابجایی کانکس است که معمولاً در مکانهایی با عدم قابلیت ساخت و ساز استفاده میگردد. کانکس به دو دسته چرخدار و ثابت تقسیم میشوند. نمونه چرخدار آنها به طور مستمر در حال جابجایی میباشد. ولی نمونه‌ های ثابت برای یک مدت زمان خاص در یک مکان میماند. مانند کانکس کارگاهی، کانکس اداری، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس حمام، کانکس خودپرداز (ATM)، کانکس فروشگاهی، کانکس کلین روم، کانکس نگهبانی، کمپ پانلی، کانکس پانلی، کانکس مخابراتی BTS و… میباشد.

مواد اولیه ساخت کانکس چیست؟

مواد اولیه به کار رفته در ساخت کانکس ها عموماً فلز میباشد که بیشتر اسکلت و بدنه آنها را تشکیل میدهند. بدنه و سقف کانکس متناسب با نوع کانکس اجرا میشود. به طور مثال، بدنه و سقف کانکس هایی که معمولاً از ساندویچ پانل ساخته میشوند. تا عایق صوتی و حرارتی مناسبی برای فضای داخلی آنها ایجاد نماید را کانکس پانلی میگویند. کانکس به دلیل قابل حمل و جابجایی مزایای بسیار زیادی در مقایسه با ساختمانهای سنتی دارد که در زیر به چند مورد اشاره شده است.

قابلیت فروش مجدد کانکس
قابلیت تسریع در اجرای کانکس
ضد زلزله بودن کانکس
قابلیت جدا سازی کانکس
مونتاژ و دمونتاژ کانکس
تنوع در مواد مصرفی در اجرا کانکس
قابل حمل و جابجایی بودن کانکس
مقرون به صرفه بودن کانکس
مدولار بودن و اضافه بنا بدون محدویت در کانکس های چند تیکه

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved