معماری کانکس

دسته بندی

آخرین مقالات

برچسب ها

ارتباط با ما

معماری کانکس
2022-06-25
aradads
283

معماری کانکس

معماری کانکس یکی از اصول اصلی طراحی و ساخت در سازه های پیش ساخته است. با کانکس کاراد سازه همراه باشید زیرا قصد داریم در ادامه مطلب به اصول مهندسی معماری کانکس خواهیم بپردازیم. هر سازه یا ساختمانی چه از نوع پیش ساخته و چه از نوع سنّتی، نیاز به یک معمار به عنوان مدیر طراحی دارد تا با دانش و هنر خود بتواند اثر جدید و بی نقص پدید آورد. در هنر معماری توجه به زیبایی و کارآمدی جز مباحث اصلی و اصول پایه است و هر کدام از این دو در جایگاه خود دارای توضیحات و زیر مجموعه هایی است که به این امر معنی میدهد.

روند معماری کانکس

توجه به زیبایی در معماری کانکس برگرفته از فرهنگ و تمدن آن جامعه است چرا که مبحث زیبایی در طراحی امری نسبی بوده و در هر جایگاه و فرهنگی به شکل بومی همان منطقه معنی میشود. به طور واضح تر باید این گونه گفت که نشانه های زیبایی برای هر تمدنی متفاوت است و ساخت و ساز یا سازه های پیش ساخته هم به دلیل ترکیب شدن با شهر و انسانهای درون شهر باید به گونه ای باشند که در هنگام قرار گیری در همان محل کارآمد و زیبا باشد.

به این روش از طراحی نوع زمینه گرا یا کانتکست چوال گفته میشود. کارآمدی خود در این روش بخشی از زیبایی محسوب میگردد و صرفاً زیبایی ظاهری و تزئینات نمیتواند دلیل بر موفقیت یک طرح معماری کانکس باشد. این موضوع بارها در هنگام بررسی سبک کلاسیک و مدرن و حتی پس از مدرن مورد نقد و برسی های گوناگونی قرار گرفته و نظریه پردازان بزرگ نقدهای مختلفی به آن کرده اند اما آنچه از بازخورد و رفتار مردم از این سازه ها و ساختمانها به دست آمده است به طور یقین بهترین نوع نظریه میباشد که در نهایت همه به اتفاق نظر رسیده اند که طرحی زیباست که مطابق با اصول و فرهنگ مردم منطقه بوده و دارای بیشترین کارایی نیز باشد. در غیر این صورت یک طرح فانتزی و خوش تراش که از نظر کارایی دارای ایرادهای فنی باشد به هیچ عنوان در دسته طراحی های خلاقانه و زیبا قرار نخواهد گرفت و به مانند زائده ای اضافی در میان رفت و آمد شهروندان خواهد بود.

ورود معماران به صنعت کانکس

برای کسانی که تازه به این عرصه ورود و در زمینه طراحی معماری کانکس فعالیت خود را شروع کرده اند و میخواهند به موفقیت های زیادی دست یابند، پیشنهاد میشود حتماً مطالعاتی در زمینه تاریخ هنر و سیر تکاملی طراحی معماری و نظریه و نقدهای بیان شده توسط صاحب نظران این رشته انجام دهند.

مبانی معماری کانکس

هر کاری در گام نخست دارای مبانی و اصولی است که طراحی کانکس نیز به عنوان یک سازه از این قائده مستثنی نیست و شخص طراح در ابتدا باید با آنها آشنا شود و در روند کار خود آنها را رعایت کند. به طور خلاصه این اصول بسته به تکنیک های اجرایی، رعایت اصول استاندارد در تولید کانکس سازه های پیش ساخته است.

توجه به کاربری سازه که خود به دلیل تنوع زیاد دارای اهمیت ویژه ای است و در نهایت توجه به محدودیت های موجود در امر جابجایی، مونتاژ و دمونتاژ، نحوه تأمین و نگهداری، انجام سرویس و تعمیرات، کاربر پسند بودن و ظاهری شکیل است که برای گام نخست در معماری کانکس باید مورد توجه قرار گیرند. البته بسیاری از این نکات در مدارس معماری به دانشجویان و هنرجویان این رشته آموخته شده است و فقط باید جهت مطالعات خود را به سمت پیش ساختگی کمی هدفمند تر کنند تا از پس این کار به خوبی بر آیند و چه بسا نتیجه کار نیز تولید سازه ای مبتکرانه و خلاقانه گردد.

از همگی شما جهت حسن انتخابتان کمال تشکر را داریم و دستانتان را به گرمی و با عشق میفشاریم.

مهندس سعید همتی: مدیر عامل شرکت کانکس کاراد سازه

مقالات مرتبط

کانکس آماده تحویل 2022-06-30
خدمات پس از فروش 2022-06-14
مزایای تولید انبوه کانکس چیست؟ 2022-07-25

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved