مزایا و معایب کانکس

دسته بندی

آخرین مقالات

برچسب ها

ارتباط با ما

مزایا و معایب کانکس
2020-04-16
aradads
312

مزایا و معایب کانکس

ما قصد داریم شما خریدار محترم را از مزایا و معایب کانکس مطلع سازیم. با کانکس کاراد سازه همراه باشد. کانکس و سازه های پیش ساخته دارای مزایا های بسیاری هستند که یکی از مزایای کانکس و خانه های پیش ساخته قابلیت جابجایی آنها میباشد. بهره بردار به راحتی و با حداقل زمان و بدون تخریب میتواند کانکس و یا ویلای پیش ساخته خود را از محلی به محل دیگر جا به جا کند، در صورتی که ساختمانهای سنتی که با آجر و سیمان ساخته شده اند این موضوع برای آن ها غیر قابل اجرا میباشد.

موضوع دیگر که یکی از مهم ترین مزایای کانکس و خانه های پیش ساخته است، صرفه جویی در زمان میباشد که با حذف عملیاتهای ساخت و بنایی و هزینه های جانبی بهره بردار خیلی سریع به خواسته خود میرسد.

مزایای کانکس

یکی از مزایای کانکس و خانه های پیش ساخته مقاومت در برابر زلزله است. طراحی کانکس ویلایی و کانکس های دیگر مطابق با آیین نامه مقررات ملی ساختمان (مبحث 6 بارگزاری و 10 طراحی سازه) و زلزله 2800 میباشد و همانطور که میدانید مقاومت سازه در هنگام زلزله و نیروهای جانبی وارد بر آن رابطه معکوس وزن آن را دارد. هرچه قدر وزن یک سازه کمتر باشد مقاومت آن در برابر زلزله بیشتر است، با این امر و سبک بودن این سیستم، تخریب کمتر صورت میگیرد و در هنگام تخریب آوار کمتری صورت میپذیرد و آسیب جانی کمتری در بر دارد.

بر خلاف سازه های سنتی که با مصالح سنتی ساخته میشود کانکس و سازه های پیش ساخته از وزن کمتری برخوردار میباشند و تمام اتصالات این سازه ها پیچ و مهره میباشد که اصطلاحاً به آن کانکس پیچ و مهره ای و یا سازه های پیش ساخته پیچ و مهره ای گفته میشود.

مزایای مهم کانکس

یکی دیگر از مهم ترین مزایای کانکس و سازه های پیش ساخته که حائز اهمیت است، مرمت و بازسازی آن میباشد که جزء مزایای کانکس و خانه های پیش ساخته محسوب میگردد. حال دلیل این مزیت چیست؟

  • اولین مورد این است که بهره بردار با هزینه بسیار کم که دارای توجیه اقتصادی است و میتوان کانکس و یا خانه و یا ویلای پیش ساخته خود را مرمت و بازسازی کرد.
  • دوم اینکه با هزینه بسیار کم بهره بردار قادر به تغییر دکوراسیون داخلی میباشد و میتواند با تغییر مصالح و موارد مورد نیاز، هم نمای داخلی و هم نمای خارجی را تغییر و بازسازی کند.
  • با توجه به این مسئله که امروز مواد و مصالح این سبک از خانه سازی بسیار نامحدود بوده و تکنولوژی خانه سازی به سمت سبک سازی و نو آوری در این راستا میباشد.

یکی دیگر از مزایای کانکس و خانه های پیش ساخته، قابلیت فروش پس از استفاده محصول است که امروزه به علت شرایط اقتصادی و قدرت فعلی خریداران عزیز درخواست کانکس دست دوم و خانه های پیش ساخته بسیار زیاد شده است.

همان طور که در مزایای فوق ذکر شد، یکی از مزایا، قابلیت بازسازی کانکس و خانه های پیش ساخته بود که با توجه به موضوع فوق این امر یک مزیت محسوب می گردد. از سوی دیگر برای فروشنده نیز دارای منفعت هایی بوده و بخشی از سرمایه اولیه که فروشنده سرمایه گزاری کرده، به وی بازگردانده میشود.

معایب کانکس و سازه های پیش ساخته

ما به مزایا و معایب کانکس و سازه های پیش ساخته صادقانه اشاره میکنیم. هیچ چیز به صورت مطلق نیست و همه چیز نسبی است پس با در نظر گرفتن این موضوع در ارتباط با کانکس و خانه های پیش ساخته نیز این چنین می باشد.

کانکس کاراد سازه نسبت به موضوع بی طرفانه نگاه میکند و خریداران و مخاطبان در امر خرید خانه های پیش ساخته و کانکس این حق را دارند که از منابع بیطرف نسبت به این موضوع کسب آگاهی کنند و معایب کانکس های ویلایی را کاملاً ارزیابی کنند.

ما میکوشیم در این امر عادل باشیم، زیرا که هر چیزی که دارای مزیت و کیفیت است، دارای نواقص و ضعف هایی نیز میباشد و سعی کردیم که با کوشش و اندیشه مضاعف این امر را به حداقل برسانیم. کانکس نیز دارای معایبی است و این امر ممکن است در تمام کانکس ها وجود داشته باشد، به طور مثال در کانکس ویلایی، کانکس نگهبانی، کانکس فروشگاهی، کانکس مسکونی، کانکس اداری، کانکس کارگاهی، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس چرخدار و… .

مهمترین مورد در خصوص کانکس

  • مهم ترین موردی که همیشه با آن روبرو بودیم جابجایی کانکس در ابعاد دلخواه است. به علت محدودیت حمل و نقل و ترافیک در کشور عزیزمان ایران حمل کانکس ها وابسته به قانون و مقررات رانندگی است و کانکس های ویلایی بزرگ را نمیتوان در ابعاد بزرگ جابجا نمود و می بایستی آنها را به صورت چند تکه (مدولار) اجرا و در محل مورد نظر نصب نمود.
  • موضوع دیگری که در موضوع شکل معایب به چشم میخورد، عدم محدودیت فرم دهی در اجرای کانکس های فرمینگ است که به لحاظ فرم دهی، متریال مورد نیاز یافت نشود یا تکنولوژی آن را در ایران نداشته باشیم. به همین علت مخاطب سعی دارد که فرم دلخواه خود را اجرا نماید، پس گاهی اوقات در خصوص فرم دهی متریال سنتی این قابلیت را داشته باشد ولی متریال که در کانکس و خانه های پیش ساخته اجرا میشود، مثل ساندویچ پانل و و ورق که این قابلیت را نداشته باشد.
  • موضوع دیگری که باعث ضریب کاهش قیمت پس از استفاده و دست دوم شدن است، قیمت کانکس های دست دوم بسیار زیاد است زیرا که خریدار بعدی قطعاً کانکس را یک کالای بازیافتی میبیند. لازم به ذکر است که کاهش قیمت بر اساس ضریب سلامت محاسبه میگردد. (30% تا 20%).
  • یکی دیگر از مواردی که به عنوان معایب در کانکس میبینیم، عدم اجرای شیشه در بدنه های کانکس ها به صورت تماماً قدیمی و بزرگ میباشد، زیرا در هنگام جابجایی کانکس ها با محدودیت حمل کانکس مذکور شکستن شیشه پنجرهکانکس بسیار زیاد است و این خود یک ضعف در کانکس محسوب میشود.

معایب کانکس ویلایی پیش ساخته

مهمترین مبحثی که حائز اهمیت است در ویلاهای پیش ساخته عیب و نقص عنوان میشود این مورد است که نمیتوان با این متد مرتبه سازی کرد و حداکثر تا دو طبقه به صورت دوبلکس قابلیت اجرا را دارا میباشد. موضوع دیگر که ما با آن روبرو بودیم عمر کانکس ویلایی است. حداکثر عمر خانه های ویلایی 30 سال میباشد، در صورتی که ماسونری (سنتی) بیشتر عمر کرده و دارای طول عمر بیشتری میباشد.

بیشترین عیب در کانکس ویلایی پیش ساخته که ما با آن روبرو بودیم نداشتن سیستم نظارتی از طرف نظام مهندسی کشور است و نظارت کانکس ویلایی از طرف تیم نظارت فنی شرکت بوده و هیچ مجوز از طرف نظام صادر نمی شود و جهت گرفتن جواز نیاز به این در امر این میباشد.

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

کانکس کاراد سازه در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب فعالیت خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته شروع نمود. و پس از طی این زمان با کسب رضایت بیش از 3800 مشتری و انجام پروژه های متعدد در سراسر کشور و افتخار همکاری با ارگان های رسمی و دولتی بعنوان یکی از برترین تولید کنندگان در کشور معرفی گردیده است.

دسترسی سریع

ارتباط با ما

Copyright © 2022 کانکس کاراد سازه All Rights Reserved